Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pilī prezentēs Sibīrijas bērza tāss vēstuļu katalogu

Rundāles pilī otrdien, 29.maijā, norisināsies UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) sadarbības tīklu konference «Dokumentārais mantojums: kolektīvās atmiņas nesējs», kurā notiks kolekcijas kataloga «Sibīrijā tapušas vēstules uz bērza tāss» atvēršana, portālu informēja UNESCO LNK komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Viņa skaidro, ka katalogā apkopotas uz bērza tāss rakstītas vēstules, kas simbolizē pretestības garu un cilvēcības saglabāšanu PSRS spaidu darba nometnēs vai nometinājuma vietās 20.gadsimta vidū. Tās rakstījuši un saviem tuviniekiem un draugiem sūtījuši represētie Latvijas iedzīvotāji.

Otrdien Rundāles pilī Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola iepazīstinās ar jauntapušo kolekcijas katalogu /Sibīrijā tapušas vēstules uz bērza tāss» un stāstīs par tēmu «Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss: kolekcijas muzeālā interpretācija un prezentācija».

Konferencē ar priekšlasījumu «Johana Kristofa Broces «Monumente» kā Latvijas mākslas vēstures izpētes avots» uzstāsies Rundāles pils direktors Imants Lancmanis, par tēmu «Vidzemes brāļu draudze - latviešu nacionālās atmodas «modinātājs»» stāstīs Latvijas Universitātēs Vēstures un filozofijas fakultātes profesors Gvido Straube. Tēmu «Fonogrāfs un fonogrāfija 19.gs. beigās, 20.gs. pirmajās dekādēs. Globālie un Baltijas konteksti» atklās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Mārtiņš Boiko.

K. Balcere atklāja, ka konferences mērķis ir iepazīt 2017.gadā UNESCO programmas «Pasaules atmiņa» Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautās dokumentārā mantojuma vērtības.

Konferenci aicināti apmeklēt UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas sadarbības tīklu pārstāvji: UNESCO asociēto skolu skolotāji, tīkla «Stāstu bibliotēkas» dalībnieki un to institūciju darbinieki, kas glabā UNESCO programmas «Pasaules atmiņa» vērtības.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas