Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pilij jāmaina jumts; nepieciešami 2,9 miljoni eiro 8

Latvijas nozīmīgākā baroka stila valsts kultūras pieminekļa – Rundāles pils – jumts šobrīd ir ļoti bēdīgā stāvoklī, proti, to klāj mikroplaisas un daudzviet cauri sūcas ūdens, svētdien vēstīja LNT Ziņas.

18. gadsimta vidū celtā ēka praktiski nepārtraukti tiek restaurēta, bet jumts pēdējo reizi tika mainīts 1961. gadā.

“Mēs jau esam pieraduši pa bēniņiem nēsāt vanniņas, kas glābj situāciju. Tagad ir tik tālu, ka tomēr jumts jānomaina. Protams, tas nav avārijas gadījums, bet tas ir jāizdara,” stāsta Rundāles pils direktors Imants Lancmanis.

Pēc labākajām padomju tradīcijām, mainot jumtu, dubulto šuvju vietā liktas parastās, un tās sākušas laist cauri mitrumu ļoti ātri. Visvairāk konstrukcijas bojājas tur, kur ir jumta logi. Mitrā laikā ūdens burtiski staigā zem jumta seguma. Inženieri nespēj prognozēt, kad un kurā vietā tas sāks tecēt cauri – Zelta zālē, Rožu istabā vai Hercoga ēdamzālē. Iekštelpās pastāvīgi notiek špaktelēšanas, piekrāsošanas un dekoru nomaiņas darbi. Jumta stāvoklis nu jau ir tik slikts, ka uz tā pat vairs nav iespējams uzkāpt.

Saskaņā ar nesen izstrādāto projektu Rundāles pils jumta rekonstrukcijai ir nepieciešami 2,9 miljoni eiro, kas pārsniedz pils gada budžetu. Tuvākajā laikā direktors lūgs Kultūras ministrijai piešķirt pusotru miljonu eiro rekonstrukcijas pirmajai kārtai.

Kultūras ministrijā “LNT Ziņām” atzina, ka ir tā informēta par situāciju, taču, kamēr nav saņemts oficiāls pieprasījums, plašākus komentārus nesniegs. Ja nauda tiks atrasta, jumtu varētu pilnībā salabot četru gadu laikā.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

Gunča

Uzrīko balli Kremlim pietuvinātām personām, atlidos Sudraba reaktīvā lidmašīnā ar kaimiņvalsts viesiem.
Pils direktoram pieredze ir.
Magonis vēl tagad sēž pēc 50 gadu jubilejas svinēšanas.

pirms gada, 2018.02.19 10:01

Saskumu..

"Ja nauda tiks atrasta.." Tik nožēlojami tas skan... Daļu no tiem 60 milj. Latvijas simtgadei varēja ieguldīt mūsu kultūrvēsturiskajos lepnumos, nevis bezjēdzīgās lietās, kas tiek tiek darītas tikai ķeksīša pēc, lai it kā parādītu mūsu patriotismu... Tā laikam ir ilūzija, sagaidīt to brīdi, kad valsts savus naudas resursus pārvaldīs tiešām pārdomāti un vadoties pēc prioritātēm..

pirms gada, 2018.02.19 11:32

nesanāks

jo caur Lancmaņa kungu nevienam nekādi procenti nespīd

pirms gada, 2018.02.19 17:29

kā tu zini?

kāds materiāls paredzēts, varbūt tikpat spožš kā pareizticīgo baznīcai?

pirms gada, 2018.02.19 17:32

hi hi !

Ja naudu atrastu,tad Zimbabvē četru gadu laikā tādu pili pilnībā uzceltu no jauna. Protams,nedziedot un riņķa danci nevedot, bet gan melnajām miesām strādājot.

pirms gada, 2018.02.19 12:19

Gaišais

Drīz 30. aprīlī Ilmāram Rimševicam būs dzimšanas diena, paliks 53 gadi, vajag uzrīkot viņam balli pilī.

pirms gada, 2018.02.19 12:51

Aivis

Kāda vella pēc renovē zāles un telpas,ja jumts beigts?Nebij jāsāk ar to?

pirms gada, 2018.02.21 20:13

Vietējās ziņas