Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pils dārzā griezīsies «Sudmaliņas»

Deju universālo valodu varēs iepazīt Rundāles pils dārza Zaļajā teātrī. Tur trešdien, 6. jūlijā, notiks viens no starptautiskā tautas deju festivāla «Sudmaliņas» koncertiem.

Ap trīssimt dejotāju no 12 kolektīviem atklās Latvijas, Ķīnas, Gruzijas, Polijas, Baltkrievijas, Armēnijas un Turcijas tautas deju burvību. «Deju valoda ir universāla, jebkuram saprotama un pozitīvas emocijas raisoša. Skatītājiem to ceram pavēstīt koncertā «Deju soļi pasauli iegriež». Katrs dejotājs, katrs kolektīvs, satiekoties šajā koncertā, ar savu soļu rakstiem iegriezīs šo pasauli, vērsīs to priecīgāku, cerīgāku, skaistāku. Skatītāji varēs redzēt, cik daudzveidīgi mēs esam,» koncerta ieceri atklāj tā režisore, Bauskas deju apriņķa virsvadītāja Guna Trukšāne.

Koncertā gan neredzēsim mūsu novadu folkloristus, jo starptautiskajā festivālā «Sudmaliņas» Latviju pārstāv vien nedaudzi Latvijas kolektīvi. G. Trukšāne skaidro, ka pieteikties dalībai festivāla konkursa programmai varēja ikviens. Tomēr bija jāizpilda daudzas prasības, stingri bija atlases kritēriji. Tādēļ, iespējams, vairāku kolektīvu vadītāji ar saviem dejotājiem neizvēlējās piedalīties šajā pasākumā. Tomēr koncertos, kas notiks Rīgā, Jūrmalā, kā arī festivāla noslēgumā Jelgavā būs vairākas Latvijas deju kopas.

Par koncertu Rundālē G. Trukšāne piebilst, ka gatavot iestudējumu Zaļajā teātrī ir īpašs gandarījums, jo līdz šim tik vērienīgs tautas deju ansambļu koncerts te nav rīkots. Zaļā teātra skatuve pēc rekonstrukcijas atklāta tikai 2. jūlijā. Skatītāji varēs novērtēt meistaru paveikto, baudīt Rundāles parka rožu skaistumu un iepazīt dažādu tautu deju ritmus. Koncertā sagaidāmi eksotiski, neparasti muzikālie risinājumi un dejotāju soļu virknējumi. Būs arī latviešiem mīļās un zināmās dejas, kuras izpildīs kolektīvi «Zalktis», «Līksme» un «Talsu kurši».

Uz koncertu biļete nav jāpērk, jāsamaksā vien par ieeju Rundāles pils parkā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas