Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pils muzejs joprojām populārāko trijniekā 1

Aizvien pieaug sabiedrības interese par Latvijas muzeju ekspozīcijām akreditētajos valsts, autonomajos un privātajos muzejos. Pērn muzeji apmeklēti teju 3,7 miljonus reižu, kas ir par 5% vairāk nekā 2016. gadā, portālu informēja Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Visstraujāk – gandrīz par 103 tūkstošiem – pieaudzis apmeklējumu skaits autonomajos muzejos, par 75 tūkstošiem vizīšu vairāk bijis valsts muzejos, savukārt privāto muzeju apmeklējums palielinājies par desmit tūkstošiem.

«Par spīti sarūkošajam iedzīvotāju skaitam, Latvijas muzeju apmeklējuma dinamika jau astoto gadu pēc kārtas atzīmējama ar plus zīmi. Prieks, ka iedzīvotāji novērtē muzeju darbinieku ieguldījumu mūsdienīga, informatīvi izglītojoša un, protams, arī izklaidējoša satura radīšanā, kas jaunu zināšanu alkās mudina mūs muzejos iegriezties vēl un vēl. Vislielākais apmeklējuma skaita pieaugums pērn ir vērojams individuālajās muzeja vizītēs. Tāpat aug arī skolēnu grupu skaits, kuru apmeklējuma pieaugumu prognozējam arī šajā un nākamajos gados, jo muzeji īpaši strādā, lai radītu jaunu un atraktīvu saturu bērnu un jauniešu auditorijai,» uzsver kultūras ministre Dace Melbārde.

L. Kokale stāsta, ka visaugstākā Latvijas iedzīvotāju un viesu interese bijusi par valsts muzeju ekspozīcijām – 2017. gadā to apmeklējumu skaits ir vienāds ar Latvijas iedzīvotāju kopskaitu - 1 881 113. Valsts muzeju vidū arī pērn vispopulārākais bijis Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM), spējot piesaistīt 568 001 interesentu. Latvijas populārāko muzeju virsotnē līderpozīcijas apmeklējumu ziņā spējuši saglabāt arī Turaidas muzejrezervāts (265 352) un Rundāles pils muzejs (255 600).

Kultūras ministrijā norādīja, ka faktiski Latvijas muzeju apmeklējums ir vēl lielāks, jo apkopotā statistika aptver tikai akreditētos muzejus – 22 valsts, 78 pašvaldību, desmit autonomos un piecus privātos muzejus. Bez šiem 115 valsts atzītajiem profesionālajiem muzejiem darbojas vairāk nekā 100 privātu muzeju, par kuru apmeklējumu skaitu Kultūras ministrija datus neapkopo.

L. Kokale piebilst, ka salīdzinot Latvijas rādītājus ar citu ES valstu datiem, novērojams, ka tie ir virs vidējā – ES valstīs kopumā vidēji 37 procenti iedzīvotāju apmeklē muzeju vismaz reizi gadā, kamēr Latvijā – aptuveni katrs otrais. Latvijas rādītāji ir arī augstāki nekā Igaunijā (46 procenti) un Lietuvā (39 procenti).

Pievieno komentāru

Komentāri 1

****

Man šķiet, ka Rundāles pils ir pirmajā vietā. Skaistākas vietas nav visā Latvijā, varbūt pat visā Baltijā. Īpaši skaistais dārzs. Priecājamies, baudām un priecājamies, tur nonākot. Kad dzīve kļūst neizturami grūta, braucu uz Rundāles pili un dārzu. Vienmēr atrodu tur veldzi, mieru un stiprinājumu savai dvēselei.Paldies visiem , kas tur strādā vai ieliek mīlestību! To var sajust. Rundāle nav tikai muzejs, šķiet, ka arī garīga oāze šīs nesakārtotās, naida un nelaimju pilnās pasaules vidū .

pirms gada, 2018.05.16 10:03

Vietējās ziņas