Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles skatē amatieru aktrisei spilgta monoizrāde 1

Pilsrundāles vidusskolā sestdien, 28. maijā, teju dienas garumā noritēja Rundāles novada amatierteātru skate, kurai piecas izrādes bija sagatavojušas divas režisores.

Skati ievadīja Rundāles drāmas terapijas grupas izrāde «Melnas pasaciņas baltiem bērniem», ko iestudējusi Lilita Lauskiniece. Viņa veidojusi četras žūrijas vērtētās izrādes.

Izcilu sniegumu amatieru aktrisei studijas «Savējie» jauniešu grupas monoizrādē «Natašas sapnis» demonstrēja Dace Degole, atbruņojošā dabiskumā un aizrautībā atklājot satriecošu bērnunama meitenes stāstu par ilgām pēc sirsnības un mīlestības, ko iznīcina vienaldzība un nežēlība. «Savējo» jauniešu grupas otra izrāde «Ezers» iestudēta pēc Leldes Stumbres lugas. Aktieri Viktorija Kozlova un Ivo Vizulis meklēja atbildes uz mūžīgo jautājumu «Kas ir mīlestība un vai tā kādreiz beidzas?». Studijas vidējā grupa iestudējusi izrādi «AOTEAROA», kas atklāj maoru mītu pasauli dejā, dziesmā, skaņās un vārdos. Amatierteātris «Stella» bija sagatavojis izrādi «Burvīgie blēži» – jautru vēstījumu par to, cik ļoti mums patīk būt apkrāptiem, ticēt viltus zīlniecēm, tirgotājiem, nejaušiem garāmgājējiem.

Bērsteles amatierteātris «Ursula» Sarmītes Rutkas vadībā iestudējis Anitas Grīnieces lugu «Raganiņu klapatas».
Žūrijas eksperte Zigrīda Ezeriņa «Bauskas Dzīvei» uzteica režisoru paveikto, paužot, ka lielāka jēga būtu starpnovadu skatēm, piemēram, apvienojot Bauskas un Rundāles pagastuu teātrus. Tas būtu ieguvums gan dalībniekiem, gan skatītājiem.

Kā pavēstīja novada kultūras nodaļas vadītāja Sandra Kerēvica, skatē neparedzētu apstākļu dēļ nepiedalījās Svitenes amatierteātris «Šurumburums». Režisores Ilgas Vaičūnes iestudēto Māras Hornas lugu «Katram savs biznesiņš» skatītāji varēs redzēt 23. jūnijā Svitenes muižas parkā.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā pirmdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Cik var

Izbeidziet tak šo balagānu, vai tiešām nav svaigākas ziņas.

pirms 2 gadiem, 2016.06.17 18:37

Vietējās ziņas