Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālieši gatavojas piektajam stāstnieku festivālam 3

Rundāles novadā divas dienas, 23. un 24. septembrī, risināsies daudzveidīgs, aktivitātēm piepildīts Zemgales stāstnieku festivāls «Gāž podus Rundālē», informē Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa. 

Šogad festivāls notiks jau piekto reizi. Pilsrundāles bibliotēka ir viena no 33 UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla «Stāstu bibliotēkas» dalībniecēm Zemgalē, kas 2012. gadā uzņēmās rīkot nemateriālās kultūras mantojumam – stāstniecībai – veltītu festivālu.

«Mūsu mērķis ir veicināt stāstīšanas tradīcijas popularizēšanu, saglabāšanu un pārmantošanu Zemgalē kā nemateriālā kultūras mantojuma sastāvdaļu paaudžu saliedēšanā un vērtību apzināšanā. Festivāla dalībnieki iepazīst arvien jaunus mūsu novada cilvēkus un vietas. Savās atmiņās viņi glabā «Baltās mājas» saimnieku viesmīlību, «Dimzēnu» klētiņas pievilcību un saimnieces azartu, pankūku garšu un plīts karstumu Svitenes pilī. Daudzi atceras Kaucmindes noslēpumainību un Valdiņa atraktivitāti, galīsieša Braiša atvērtību, vakarēšanu pie «Lejnieku»  zirgiem, sikspārņus Rundāles pils alejā un daudz ko citu,» par festivālos piedzīvoto stāsta Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane.

Šādi festivāli notiek visos Latvijas reģionos, tajos tiekas bibliotekāri, folkloras eksperti, stāstnieki – profesionāļi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Īrijas un Spānijas.

Šoreiz pasākuma pirmā diena būs veltīta Zemgales nemateriālā kultūras mantojuma izzināšanai. «Zemgales senatni palīdzēs iepazīt Latvijas Dabas muzeja vecākā antropoloģe Aili Marnica. Lieliskais stāstnieks vēsturnieks Andris Tomašūns atgādinās par Zemgales patriotisko mantojumu. Rundāles novadā ir vāktas tautas garamantas – pasakas, teikas un nostāsti, ieskatu šajos nu jau digitalizētajos materiālos sniegs Latvijas Folkloras krātuves speciāliste Digne Ūdre,» ar pirmās dienas aktivitātēm iepazīstina bibliotēkas vadītāja.

Sadarbībā ar Žeimes pilsētu šogad rundālieši iepazinuši lietuviešu teikas un pasakas, festivāla dalībnieki kaimiņvalsts mantojumu turpinās izzināt, klausoties Viļņas stāstnieci Gražinu Kadžīti. Minētās aktivitātes Pilsrundāles vidusskolā plānotas 23. septembrī no pulksten 10 līdz 16.30. «Īpaši aicinu pedagogus un skolēnus, tā būs lieliska iespēja izglītoties,» teic A. Ramane.

Festivāla otrā diena, 24. septembris, tiks aizvadīta Viesturu pagastā, kur paredzēts īpašs pasākums – Ražas svētki. «Skanēs pārnovadu stāsti par ražas daudzveidību, dabas veltēm pasakās un teikās, bērnības piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Zinu, ka mūsu novada ļaudis var daudz ko pastāstīt, tāpēc neturiet sveci zem pūra un nāciet uz festivālu!» aicina sarīkojuma organizatore.

Pasākuma viesiem un dalībniekiem plānota vakarēšana Saulainē, ciemošanās «Baltās mājas» pagalmā pie cepļa, radoša darbošanās keramikas darbnīcā «Laima ceramic», festivāla retrospekcija filmā un atmiņu stāstos. Ikviens aicināts piedalīties, taču vēlams iepriekš pieteikties Pilsrundāles bibliotēkā vai pa tālruņiem 63962402, 29872017.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nepatika

Kāpēc ļauj bāzt komentāros reklāmas???

pirms 2 gadiem, 2016.09.20 12:13

Vietējās ziņas