Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālieši gūst atzinību mediju pratības konkursā

Sveiktas mediju pratības konkursa «PILNA DOMA» labākās komandas – Latvijas vidusskolēni, kuri radījuši žurnālistikas darbus par kādu sabiedrībā aktuālu tēmu. Labāko desmit vidū tika sumināta arī Pilsrundāles vidusskolas komanda «Jauno žurnālistu skola» ar video sižetu par telefonu novietošanu stundu laikā speciāli atvēlētās kastītēs.

Kopumā šogad mediju pratības konkursam tika saņemti teju 70 komandu pieteikumi no 45 Latvijas vidusskolām, liecina konkursa rīkotāju sniegtā informācija.

Lai sekmētu kvalitatīvāku mācību procesa norisi, kopš jaunā mācību gada sākuma Pilsrundāles vidusskolas skolēni mācību stundu laikā novieto telefonus vai nu kastītēs, vai speciāli atvēlētās vietās klasēs. Tomēr jaunie noteikumi sekmējuši arī jauna mīta rašanos skolēnu vidū, proti, ka šādi mijiedarbojoties vairākiem telefoniem, notiek straujāka bateriju izlāde. Šo jautājumu savā darbā arī pētīja Pilsrundāles vidusskolas komanda – Diāna Turka, Ēriks Volkovs, Alise Lapsa, Melisa Rence un Dita Liepiņa, skolotāja – Kristīne Kociņa.

Pilsrundāles vidusskolas 12. klases skolniece Dita Liepiņa, kura savu nākotnes profesiju saskata žurnālistikas jomā, atklāj, ka dalība konkursā ir sniegusi jaunu pieredzi un iespēju izzināt šī aroda aizkulises.

«Ļoti noderīgi bija mūsu komandas mentores, Latvijas Radio ziņu producentes Rudītes Spakovskas padomi un ieteikumi sižeta veidošanā. Noslēgumā bija prieks skatīties paveikto darbu, zinot, kādā steigā pirms nodošanas termiņa vēl bija nepieciešams mainīt un uzlabot sižeta tehnisko pusi. Prieks bija arī par to, ka iekļuvām starp desmit labākajiem un arī citi mūsu darbu novērtēja,» stāsta jauniete.

Darba procesā intervēti gan skolēni, gan skolas vadība, kā arī meklēta eksperta palīdzība. Ieviest skaidrību šajā jautājumā un gaisināt mītu līdzēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes profesors Guntars Balodis.

Svarīgs priekšnoteikums veiksmīgam rezultātam bijusi pareiza darbu sadalīšana, uzskata Melisa Rence. «Mans darbs, manuprāt, bija viens no grūtākajiem, jo man no 40 minūšu garām intervijām bija jāveido 2 – 3 minūšu video sižets. Desmitiem reižu jāklausās viens un tas pats, un jāizspriež, kas no tā visa ir vajadzīgs, kas ne. Tomēr tas bija arī labs pārbaudījums, jo nekad ar tik daudz video materiāla nebiju strādājusi,» ar konkursā iegūto pieredzi dalās jauniete.

Noslēguma pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 13.aprīlī Pilsrundāles vidusskolas komanda saņēma arī profesionālajai izaugsmei vērtīgu balvu – iespēju piedalīties meistardarbnīcā Latvijas Televīzijā, ko vadīs Latvijā atzīti žurnālisti.

“Pilna doma” ir mediju pratības iniciatīvas konkurss Latvijas 10. – 12. klašu skolēniem un viņu skolotājiem. Projekts top sadarbībā ar Britu Padomes pārstāvniecību Latvijā un ASV vēstniecību Latvijā. Atbalsta Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM, Latvijas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, jauniešu organizācija „Avantis”, portāls „Delfi”, TV3, žurnāls „Ir”.
Pievieno komentāru

Vietējās ziņas