Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālieši sakopj Kaucmindes parku 2

Rundāles novadā iepriekš bija pieteiktas septiņas oficiālās talkošanas vietas, bet sestdien, 26. aprīlī, vietējie iedzīvotāji izrādīja lielu iniciatīvu apkārtējās teritorijas sakopšanā, tāpēc pulcējās arī citās vietās, kur bija nepieciešams pielikt darbīgu roku. «Talciniekiem izsniegti 2000 sarkano atkritumu maisi, pieļauju, ka tie ir piepildīti. Bija objekti, kur vajadzēja piegādāt papildu maisus,» stāsta Lielās talkas koordinators novadā Aigars Sietiņš. Akcijā piedalījās ap 200 talcinieku, par trešdaļu vairāk nekā pērn.

Jau no paša rīta aktīva darbošanās bija vērojama Mežotnes pilskalnā. Novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis kopā ar citiem pašvaldības darbiniekiem attīrīja nogāzēs nokritušos zarus, sagrāba lapas, sakopa atpūtas vietas un takas, kas ved uz Vīnakalnu, novāca nogāzušos koku, informē talkas koordinatore Ludmila Knoka. Speciāliste piebilst, ka pilskalnu nav kopuši, jo tuvākajā laikā to darīt apņēmušies vietējie jaunieši.

«Mežotnes pilskalna kopšana mums ir izveidojusies par tradīciju. Teritorijas lieluma dēļ katru gadu talciniekiem te ir, ko darīt. Priecājos, ka ir tāda Lielā talka, jo ikdienā te nav regulāru apsaimniekotāju, tāpēc kādam jāuzņemas rūpes par šo teritoriju,» atzīst L. Knoka.
Kā ierasts, veco baznīcu kopa Viesturu pagasta pensionāru biedrība «Vakarvējš». Lejā pie Lielupes senās zemgaļu biedrības «Upmale» locekļi atjaunoja Zemgaļu ostu, lai to varētu izmantot tradicionālajos Mežotnes pilskalna svētkos, kas šogad notiks 24. maijā.

Darbs tika sākts pulksten deviņos no rīta. Brīvprātīgie kopā ar talkas koordinatoru Saulainē Jāni Ercenu kopa Saulaines tehnikuma teritoriju pie stadiona, Kaucītes krastus, parku, dīķa apkārtni, kā arī mācību poligona teritoriju pie Važītes kapiem. Poligona teritorijā savāktas riepas, pamperi, pudeles, eļļas kannas un daudz kas cits. J. Ercens atklāj, ka pirmajos talkas gados, kad tīrīta teritorija, uzietas arī mēbeles. «Ar to daudzumu dzīvokli varētu iekārtot,» nosmej talcinieks. Saulainietis Toms Bojārs stāsta, ka ir bijis ārzemēs un viņu tur pārsteigusi piesārņotā vide. «Tīram te visu, jo gribas, lai mūsu apkārtne ir skaista un sakopta,» atzīst jaunietis.

Saulainē liela rosība notika ap Kaucmindes muižu, kur jauniešu biedrība «Labirints» un citi aktīvisti uzņēmās rūpes par muižas parku. Viņi vāca atkritumus, grāba lapas, zāģēja kokus, tīrīja dīķi un stādīja tajā kalmes. «Atceros, ka 80. gados te nācu skatīties kino, te bija ierīkotas arī puišu kopmītnes. Tagad, skatoties uz šo vietu, kļūst bēdīgi. Lai arī muiža ir privātīpašums, mēs te dzīvojam, tāpēc gribam apkārtni sakopt. Priecātos, ja ēka kalpotu vietējo jauniešu vai veco ļaužu vajadzībām,» stāsta talciniece Santa Dzene.

Biedrības «Labirints» pārstāve Nika Savicka atklāj, ka jaunieši aiz muižas parka pie Kaucītes upes vēlētos labiekārtot atpūtas vietu ar soliņiem, tāpēc sākti uzkopšanas darbi. Viņa neslēpj, ka darbi turpināsies vasarā. Iecerēts piedalīties projektu konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi», lai saņemtu finansējumu soliņu izveidei un tilta margu atjaunošanai.

Braucot pa Bauskas ceļu Elejas virzienā, liela rosība bija manāma šosejas malā pie Rundāles novada bērnudārza «Mārpuķīte». Izglītības iestādes vadība, pedagogi, bērnu vecāki un audzēkņi ar grābekļiem rokās aktīvi tīrīja parku. Iestādes vadītāja Judīte Zeltiņa stāsta, ka brikšņus sākuši kopt pērn, bet tikuši galā vien ar pusi. Tagad apņēmušies izzāģēt liekos krūmus, sagrābt un sadedzināt lapas, lai vēlāk bērniem varētu izveidot pastaigu un brīvā laika pavadīšanas telpu. «Pie mūsu jaunās izglītības iestādes ēkas nepiestāv tāda nesakopta teritorija. Tai pielietojumu atrastu, nākotnē parkā varētu vadīt dabaszinību nodarbības,» domā vadītāja.

Bērnudārza pedagoģe Inese Buzēna stāsta, ka ar prieku piedalās talkā: «Forši pavadām dienu – labos laikapstākļos, svaigā gaisā un aktīvi. Sakopsim bērniem pastaigu vietu.»

«Novads mums ir sakopts, bet, kā jebkurā reģionā, dažas teritorijas sagādā problēmas. Cenšamies tās sakārtot,» teic A. Sietiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Protams..

Viesturos, Bērstelē un Svitenē nekas nenotiek.... :( PROTAMS, ka NOTIEK!!! Cilvēki čakli strādāja visās vietās Rundālē un Latvijā, tikai Bdz.žurnālisti kā vienmēr par slinku, lai aizbrauktu tālāk un paskatītos, kas citur notiek.. Ja jau raksta, tad lai aptver VISU novadu, bet šeit..kā vienmēr.. objektivitāte raksta atspoguļošanā pamatīgi pieklibo..

pirms 4 gadiem, 2014.04.27 19:05

vispār jau jā

Piekrītu.
Ja rakstiet - tad uzrakstiet par visiem...jo esam mazs novads...
Nostūri arī ir svarīgi.un tur ir čaklākie cilvēki, kurus arī vajag uzteikt nevis visu laiku vienus un tos pašus....

pirms 4 gadiem, 2014.04.28 11:08

Vietējās ziņas