Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāliešus novada svētkos aicina gājienā

Tuvojas Rundāles novada svētki, kas risināsies 4. jūnijā, un novada iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties svētku gājienam.

Sestie novada svētki tiks sākti ar gājienu no Pilsrundāles vidusskolas sporta laukuma, informē Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.
Šogad svētkiem dots nosaukums «Visas upes tek uz jūru», izceļot ūdens nozīmi daudzu tautu kultūrā.

Rundāles novada sporta nodaļas vadītāja Ieva Kirkila «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka gājienā ierasti piedalīsies novada iestāžu darbinieki, amatierkopu dalībnieki, lauksaimnieki, uzņēmēji un vietējie iedzīvotāji. Dalību apstiprinājuši arī viesi no Itālijas, Baltkrievijas un Lietuvas.

«Kopā ar rundāliešiem svētkus svinēs arī mūsu draugi no ārzemēm. Tie būs oficiālo delegāciju pārstāvji, dejotāji un dziedātāji. Ciemiņi varēs baudīt mūsu svētkus, vizinoties ar Rundāles pils parka elektromobili,» svētku detaļas atklāj I. Kirkila.
Ciemiņi būs sarūpējuši priekšnesumus. Itālieši priecēs ar pūtēju orķestri, savukārt lietuvieši un baltkrievi uzstāsies ar dziesmām un dejām.

«Gājiens, kā ierasts, plānots jautrs un prieka pilns. Tie ir mūsu novada svētki, kuri jāizbauda ar laimes izjūtu un lepnumu sirdī par vietu, kurā dzīvojam,» uzsver Ieva Kirkila.

Gājiena dalībnieku kolektīvu noformējuma atbilstību svētku vadmotīvam «Visas upes tek uz jūru», radošumu un izdomu vērtēs žūrija, kura arī noteiks uzvarētājus un balvu ieguvējus. Dalībnieki tiek aicināti radoši izpausties ar kolektīvo noformējumu, interesanti un aktīvi sevi prezentēt gājiena laikā, izmantojot saukļus, deju soļus, dziesmas vai citas uzmanību saistošas aktivitātes. Gājiena organizatore aicina neaizmirst par aksesuāriem, kuri izceļ kolektīvu uz citu gājiena dalībnieku fona.

Žūrijas sastāvā būs Rundāles pils sabiedrisko attiecību speciāliste Ruta Bemberga, Rundāles pils apmeklētāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Inga Ripa, Bērsteles bibliotēkas vadītāja Anita Šveda un foto entuziasts ar daudzu gadu pieredzi Aleksandrs Saks.

Pieteikšanās gājienam līdz 30. maijam pie sporta nodaļas vadītājas Ievas Kirkilas pa tālruni 26553747.


Rundāles novada svētku programma 4. jūnijā:

plkst. 16.40 – novada svētku gājiens no Pilsrundāles vidusskolas līdz Rundāles pils muzejam;

plkst. 17 – svētku lielkoncerts Rundāles pils dārzā – stāsts par ceļojumu pasaulē un atgriešanos mājās deju, dziesmu, virtuozu bungu izpildījumā;

plkst. 22 – zaļumballe kopā ar grupu «Ginc un es» pie Pilsrundāles vidusskolas;

plkst. 24 – svētku uguņošana.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas