Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālietis piedalīsies spēkavīru šovā Rīgā 4

Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, piektdien, 30. maijā, aktīvās atpūtas un sporta pasākuma «Rīgas sporta nakts» laikā notiks pirmais «Latvijas Spēkavīru čempionāta 2014» atklāšanas posms. Sacīkstēs piedalīsies arī rundālietis Jānis Ilgavižs.

Šovs sāksies pulksten sešos vakarā. Piedalīsies 11 atlēti – Oskars Martužans, Jānis Šleckus, Edgars Andersons, Artis Plivda, Didzis Zariņš, Ildars Sviķis, Aivars Šmaukstelis, Jānis Ilgavižs, Ivars Grahoļskis un divi jaunie elites grupas dalībnieki – Magnus Vucāns un Andrejs Razujevs. Spēkavīriem pirmajā posmā būs jāveic seši vingrinājumi – mašīnas celšana, vikingprese, nēši, «krucifikss», atlanta akmeņu celšana un stafete, kura sastāv no diviem posmiem – «fermera pastaigas» un mucu mešanas.

Pagājušo sezonu rundālietis bija spiests izlaist, jo jau pirmajās sacensībās guva traumu. Tagad ir atgriezies spēka pilns un 24. maijā piedalījās Agra Kazeļņika rīkotajā Latvijas Baļķa celšanas čempionātā, kas norisinājās Aizkrauklē. Uzvarēja Oskars Martužans, kurš pacēla 175 kilogramus smagu baļķi. Notika citas sacensības skatītājiem par prieku. «Fermera pastaigā» labs rezultāts J. Ilgavižam. Viņš otrais auto vilkšanas sacīkstēs, piekāpjoties tikai O. Martužanam, trešais «krucifiksa» pārbaudījumā, kur katrā rokā atlēti turēja 12,5 kilogramus smagus svarus. Tā informē spēkavīru šovu organizatore Līga Abakuka.

«Šīs bija manas pirmās sacensības pēc nopietnas traumas izārstēšanas, ko guvu pagājušas sezonas pašas pirmajās sacīkstēs. Latvijas čempionātā baļķa celšanā ieguvu astoto vietu, paceļot 140 kilogramus smagu baļķi un labojot savu personīgo rekordu. Mašīnas svars, ko cēla uz rokām, bija ap 340 kilogramiem. Tik smaga mašīna Latvijā organizētās sacensībās nebija iepriekš celta,» stāsta J. Ilgavižs.

Rundālietis atklāj, ka pašlaik ir vienīgais elites grupas spēkavīrs Zemgalē. Turklāt no visiem spēkavīriem, kas startēja Aizkrauklē, ir pats vieglākais – tikai 120 kilogramu, jo pārējiem svars ir robežās no 130 līdz 190 kilogramiem.

Viens no Agra Kazeļņika rīkotajiem spēkavīru šoviem notiks Bauskā 9. augustā. Agra Kazeļņika Spēkavīru šova nākamie posmi norisināsies 8. jūnijā Daugavpilī, 28. jūnijā Skrundā un Preiļos, 5. jūlijā Elejā, 2. augustā Jaunjelgavā, 9. augustā Aizputē, bet sezonas noslēgums norisināsies 24. augustā Ogrē. Paralēli notiek Latvijas Spēkavīru čempionāts, kurā J. Ilgavižs cer uz labiem rezultātiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

kilograms

Nevajag liet ,Tu mašīnu piepacel nevis pacel!

pirms 4 gadiem, 2014.05.29 11:59

Bračka

Tāda celāšana daudz nopietnāka nekā guļus spiešana,guļus spiedēji staigā kā kingi un tēlo spēka vīrus.

pirms 4 gadiem, 2014.06.04 13:39

Lasītājs

šajā sporta veida ir ko papūlēties,turies Jāni!!!

pirms 4 gadiem, 2014.06.04 13:46

Vietējās ziņas