Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sadarbojoties attīsta bērnu prasmes

Mākslas salonā «Meistars Gothards» katru otrdienu notiek zīmēšanas un gleznošanas nodarbības skolēniem no Bauskas bērnu un jauniešu centra.
 
Salona un centra sadarbība sākās pagājušā gada rudenī. Nodarbības ilgst divas stundas, tās galvenokārt apmeklē jaunākā skolas vecuma bērni, lai mācītos zīmēt, gleznot, vērot mākslas darbus muzejos un grāmatās, skaidro salona vadītāja un pasniedzēja Indra Liepa.

Mākslas nodarbību programmā ir paredzēts reizi mēnesī apmeklēt Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeju, lai piedalītos izstāžu atklāšanā un iepazītos ar māksliniekiem. Pēc tam skolēni veido muzejā eksponēto autoru gleznu brīvas kopijas. Šo uzdevumu pirmo reizi viņi pildīja Anitas Melderes personālizstādē, ko muzejā un salonā atklāja janvāra sākumā.

Skolēni mācās izmantot salona «Meistars Gothards» mākslas albumu bibliotēku, lai pētītu gleznu reprodukcijas un iespaidus attēlotu savos radošajos darbos.

Indra Liepa stāsta: «Sākumā bērniem bija grūti koncentrēties, jo daudzi pirmo reizi turēja rokās mākslas grāmatas un nezināja, kā ar tām rīkoties. Es viņus palaidu pa šo taciņu un tagad redzu, ka audzēkņiem ir kļuvis vieglāk fokusēt uzmanību. Bērni jau saprot, ka grāmatu šķirstīšana nav bezmērķīga nodarbe, bet aizraujošs veids, kā attīstīt iemaņas un prasmes.»

Četras pamatskolas vecāko klašu skolnieces, Bauskas bērnu un jauniešu centra nodarbību dalībnieces, apmeklē arī mākslinieka Mārtiņa Krūmiņa vadīto gleznošanas studiju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas