Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sadziedāšanās Strēlniekos raisa prieku 6

Bauskas novada Mežotnes pagasta daudzfunkcionālajā centrā «Strēlnieki» sestdien, 30. aprīlī, sestajos sadziedāšanās svētkos «Muļķe sirds» piedalījās 12 vokālie ansambļi.

Kolektīvi ieradās no tuvākiem un tālākiem novadiem, daži Mežotnes pusē bija dzirdami pirmo reizi, sacīja centra «Strēlnieki» vadītāja Inga Mauriņa, pateicoties par dalībnieku atsaucību. Koncerts, kurā katrs sniedza 2 – 3 priekšnesumus, pārauga sadziedāšanās svētkos, sagādājot daudz prieka.

Jurgita Červinska koncertā vadīja gan Bauskas bērnu un jaunatnes centra vokālo studiju, gan Brunavas bērnu ansambli «Tirli bums». Dziedāja Ceraukstes kolektīvs «Sākumiņš» ar vadītāju Ariandu Puriņu, Codes kolektīvs «Mežrozītes» Māra Lasmaņa vadībā, Bauskas kultūras centra jauktais vokālais ansamblis «Eliksīrs» ar vadītāju Marinu Lazdiņu, Jaunsaules senioru ansamblis «Uguntiņas» ar Antru Balgalvi.

Tālāk bija braucis Rīgas pilsētas 2. slimnīcas ansamblis «Stīga» Jāņa Švarcbaha vadībā, Jelgavas iestādes «Kultūra» senioru ansamblis «Vīzija» Lienes Gailes vadībā. Vircavas kolektīva «Kanconeta» priekšnesums, ko gatavojusi Signe Meldere, rādīja daudzpusīgu prasmi. Džūkstes laikmetīgās mūzikas ansamblis «Teic balsis» Ilonas Šperliņas vadībā izveidots pērn, tajā muzicē dažādu paaudžu dziedātāji. Aizrautīgu kolorītu demonstrēja Rīgas vācu kultūras biedrības ansamblis «Morgenrot».

Mājinieku ansambļa «Mēs» dalībnieki pieteica programmu un noslēgumā pasniedza kolektīviem gardas pateicības veltes. Kā «Bauskas Dzīvei» atzina ansambļa dalībniece Anita Vismane, pirms skates un sadziedāšanās kolektīvu pametusi vadītāja, taču gatavoties palīdzējuši Lana Āboltiņa un M. Lasmanis.

«Mūsu vadītāja vieta ir vakanta, ceram, atradīsies mūziķis, kas novērtēs mūsu vēlmi dziedāt,» teic A. Vismane, «nākamgad svinēsim desmito jubileju, tāpēc īpaši vēlamies sniegt prieku klausītājiem. Rīkosim arī ikgadējo ansambļu sadziedāšanos.»

Danci koncertā grieza Mežotnes pagasta vidējās paaudzes kolektīvs «Ducis», ballē spēlēja Skaistkalnes pūtēju orķestris no Vecumnieku novada, šajā pusē iemīļoti mūziķi, teic I. Mauriņa. Pasākuma laikā bija apskatāma aušanas pulciņa «Vēverīši» un čaklo rokdarbnieču izstāde «Sievietes vaļasprieks un ikdiena».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

sise

Morgenrot ir feini.Atceros no Rundāles ielīgošanas!

pirms 2 gadiem, 2016.05.02 12:04

Zaiga

Vai ansambli pameta vadītāja, jebšu dalībnieki, pārsniedzot savas pilnvaras, piespieda viņu (lai nezudētu savu cieņu) to darīt? Tā mēs, tie latvieši, kašķējamies...Zārks, kā saka, nestāv tukšs, bet Jūs zaudējat brīnišķīgu vadītāju. Zaiga

pirms 2 gadiem, 2016.05.02 23:05

atbilde

Diemžēl ar savu melošanu vadītāja cieņu pret sevi zaudēja pati, jo neviens pieaudzis cilvēks tā nerīkojas, Un kurā kolektīvā nav domstarpības, bet to visu var atrisināt(ja paši to vēlas).

pirms 2 gadiem, 2016.05.03 09:01

stop

Pasākums bija jauks un vajadzīgs, jo tikai kolektīviem tiekotie rodas jaunas idejas un kontakti.
Bet pārējais lai paliek pagātnē, jo viss ir pagājis un dzīve turpinās. Kaut gan patiesības labad jāsaka ka vadītāja bija tā kura pārsniedza savas pilnvaras. Bet tā jau dzīvē gadās, kam jānotiek tas agri vai vēlu notiek un nekas nav mūžīgs un nemainīgs.

pirms 2 gadiem, 2016.05.03 10:52

Zaiga

"Un ir labi, ja ir tāda vienprātība, ka nav jāiet un jāatver"...tas par pagātni. Aicinu rakstā minēto " vēlmi dziedāt" pierādīt svētdienās 10.00 Iecavas baznīcā. Zaiga

pirms 2 gadiem, 2016.05.03 22:27

LAKSTĪGALA

ŽĒLGAN! FEINA VADĪTĀJA , NU JAU JĀSAKA BIJA! UN SKANĒJA VIŅIEM JAUKI.

pirms 2 gadiem, 2016.05.04 21:11

Vietējās ziņas