Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāti apmeklē Bausku un Jaunsauli 8

Saeimas Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas deputāti Ingmārs Līdaka un Raimonds Bergmanis 6. februārī darba vizītē tikās ar Bauskas novada domes deputātiem un Jaunsaules ciema iedzīvotājiem.

Kopā ar deputātiem bija ieradies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars un vairāki citi valdības administratīvā aparāta pārstāvji.

Tikšanos Vecsaules pagasta Jaunsaules ciemā deputātiem organizēja Bauskas novada domes deputāts Mārtiņš Ruža. Viņš uzsvēra, ka viens no vizītes iemesliem ir Vecsaules pamatskolas struktūrvienības «Jaunsaules pamatskola» iegūtais Zaļais karogs. M. Ruža vēlējās šo nelielo skolu parādīt deputātiem un pastāstīt par paveikto un sasniegumiem.

Lai arī izglītības iestādē mācās 58 audzēkņi, struktūrvienības vadītāja Daiga Stangvila ir pārliecināta, ka skola jāsaglabā: «Esmu šīs vietas patriote. Šeit norisinās ne tikai mācības, bet vasarā arī sociālo un sporta nometņu aktivitātes.» Sarunas laikā pedagoģe atzina, ka liels atbalsts bērnu vecākiem ir Bauskas novada domes lēmums nodrošināt brīvpusdienas visiem pamatskolas vecuma audzēkņiem.

Uz tikšanos ar deputātiem un citiem viesiem skolas ēdamzālē ieradās apmēram 30 vietējo ļaužu. Aktuālās problēmas, kas būtu jārisina, – skolas sporta zāles remonts, caurbraucamā ceļa asfaltēšana un asfaltēta ceļa seguma nodrošināšana līdz tuvākajam tādam pašam ceļam, kultūras nama remonts un mūsdienu jauno tehnoloģisko piedāvājumu nodrošināšana lauku iedzīvotājiem.

«Es jau zinu, ko jūs jautāsit, un zinu, ka šie jautājumi būs pilnīgi analoģiski tiem, ko man prasītu pie Vecumnieku veikala sastaptie cilvēki. Pirmā problēma ir ceļi, tad iedzīvotāju aizbraukšana un bezdarbs. Un man nav, ko jums īsti atbildēt,» tā savu runu iesāka I. Līdaka. Tikšanās gaitā pazīstamais deputāts reizēm bija skarbs, diskutējot ar iedzīvotājiem.

Iedzīvotāji tomēr pievērsa uzmanību tam, uz ko deputāti nejutās gatavi atbildēt. «Jūs visu laiku sakāt – lai sakārtotu ceļus, vajag atjaunot Autoceļu fondu, bet to izdarīt nevarat. Kāpēc tieši nepieprasāt, lai to naudu atvēl ceļiem? Ja gribētu, jūs to izdarītu,» sacīja viens no tikšanās dalībniekiem.

«Kamēr nebūs likuma, kas sodītu jūs par to, ka nepildāt savus pienākumus, tikmēr nebūšanas turpināsies,» tāds bija vairāku sanākušo jaunsauliešu viedoklis. Iedzīvotāji akcentēja, ka pašreizējā vēlēšanu sistēma un deputāta mandāts Saeimā atsevišķām personām atļauj «staigāt» pa frakcijām un ignorēt priekšvēlēšanu solījumus, par tiem neatbildot. Deputāti saņēma pārmetumus par skolu slēgšanu, interneta pakalpojumu nenodrošināšanu visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Atbildēs skarbs bija I. Līdaka, piemēram, sakot: «Paši iedzīvotāji bieži vien iznīcina mazās skoliņas, vedot bērnus no sava ciema uz lielajām skolām.»

Kopumā sapulce atgādināja savstarpējus pārmetumus, kur puses nebija gatavas piekāpties. Vienīgais ieguvums varētu būt Skaistkalnes pagasta iedzīvotājas Sandras Marcinkevičas ierosinājums saistībā ar Publisko iepirkumu likumu. Uzņēmēja, kas darbojas arī šajā jomā, norādīja, ka likumā vajadzētu noteikt priekšrocības tiem piegādātājiem, kas ir produkcijas ražotāji Latvijas teritorijā, nevis vienkārši valstī ir reģistrēti. Deputāti solīja šim jautājumam pievērst uzmanību.

E. Tavars sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atzina, ka, tiekoties ar Bauskas novada domi, apspriesti vairāki svarīgi jautājumi gan saistībā ar A7 maģistrāli, apvedceļu, loģistikas centra izbūvi pie industriālā parka. Ļoti labu iespaidu esot atstājis rekonstruētais Rātsnams un Bauskas pils.

Lielākā problēma, par ko spriests Bauskā, finansējums baseina būvei. Lai arī Bauskas novada finansiālie rādītāji ir pietiekami labi, lai saņemtu Valsts kases kredītu, tomēr Finanšu ministrijā kredīts atteikts, par pamatojumu izvirzot birokrātiskas neprecizitātes. E. Tavars cer, ka ar Zaļo un Zemnieku frakcijas lobija palīdzību neskaidrības izdosies novērst.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Indulis

zzs zoodārza filiāle - mūsu elites kalve.

pirms 4 gadiem, 2015.02.10 11:26

aaa

Induli,to savu stulbo komentāru,jau varēji paturēt pie sevis un izvērtē labāk savu smadzeņu darbību

pirms 4 gadiem, 2015.02.10 12:48

nu ja

Deputātiem, arī novada, par pienākumu nepildīšanu nekas nedraud, atbildības nekādas, bet algas pienācīgas....!

pirms 4 gadiem, 2015.02.10 19:36

nu,nu

salīdzinot ar neaizvietojamajiem speciālistiem, deputātiem algas ir smieklīgas

pirms 4 gadiem, 2015.02.11 15:19

pele

Man prieks ka vismaz Zzs interesē kas notiek Bauskas novada.

pirms 4 gadiem, 2015.02.10 22:08

žurka

vai nevar skaidrāk, kā tas izpaužās?

pirms 4 gadiem, 2015.02.11 15:20

uz i.

Nav ko apriet? Pameklē kādu citu rakstu, tur varbūt izdosies!

pirms 4 gadiem, 2015.02.11 17:14

Vietējās ziņas