Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāts rosina Mežgaļu skolas kolektīvu būt aktīvākiem 16

Vismaz trīs gadus Bauskas novada Brunavas pagastā Mežgaļu pamatskola būs, tālāko tās likteni rādīs laiks. Tas bija viens no pozitīvajiem vēstījumiem, kuru Mežgaļu pamatskolas pedagogiem un audzēkņu vecākiem pauda Saeimas deputāts Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība). Piektdien, 20. maijā, viņš viesojās izglītības iestādē.

Par tikšanos ar deputātu «Bauskas Dzīvei» stāsta Mežgaļu pamatskolas direktore Solvita Putele, kā arī Bauskas novada domes deputāte, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas priekšsēdētāja Inita Nagņibeda. S. Putele uzsvēra deputāta solīto, ka skola Mežgaļos bija, ir un būs. Uzklausot vecāku sašutumu par karšu izdevniecības «Jāņa sēta» galvenā redaktora Jāņa Turlaja statistikas pētījumu, I. Parādnieks norādīja, ka tas ir izziņas materiāls, kurā labi apkopoti statistikas dati, ieskicēta nākotnes aina. Tas ir materiāls darbam, attīstības plānošanai, taču nav pieņemts un apstiprināts kā galīgais lēmums.

Arī I. Nagņibeda uzsvēra, ka spēkā ir deputātu apstiprinātā novada izglītības koncepcija laika periodam līdz 2025. gadam. Tajā nav norādīts par lauku skolu likvidāciju. Arī tagad, iepazīstoties ar skolēnu skaitu, nākamos trīs gadus Mežgaļos nav pamata satraukumam. Pamatskola te būs. Kas notiks pēc tam, to rādīs laiks. Iespējams, pamatskolu nāksies pārveidot par sākumskolu. Bet tas viss atkarīgs no skolēnu skaita, kā arī pedagogu jaunā algu modeļa, par kuru nevienam vēl nav skaidrības.

Taču vienlaikus pedagogiem, kā arī pagasta vadībai šajā laikā intensīvi jāstrādā, lai skolu popularizētu, radītu interesi par to. Ir jāanalizē J. Turlā pētījums, jāsaskata tajā iespējamie draudi, jāatrod izaugsmes un attīstības iespējas, un jāizmanto šī statistika, prognozes skolas nākotnes plānošanai. Tas ir vietējās varas un vecāku kopīgi darāms darbs.

Tikšanās laikā izskanēja ziņa, ka viens no reāliem izglītības iestādes turpmākās pastāvēšanas variantiem ir izveidot Mežgaļu skolu kā Griķu pamatskolas struktūrvienību. I. Nagņibeda pauda izbrīnu par šādas versijas izplatīšanu, jo deputātu vidū šāds variants neesot pārspriests.

Diskusijā tika runāts par skolēnu pārvadājumiem, par to uzlabošanu. Vecāki pauda vēlmi, lai skolēnu autobuss no Brunavas nomales kursē ne tikai līdz Mežgaļiem un tālāk līdz Ceraukstei, bet arī līdz Bauskai.

«No skolas devos projām labā noskaņojumā, jo bija notikusi saturīga, pozitīvā gaisotnē vadīta saruna. Viens no maniem secinājumiem pēc šīs tikšanās – mums pašvaldībā daudz lielāka uzmanība jāveltī komunikācijai ar iedzīvotājiem. Viņiem jāskaidro mūsu ieceres, jāuzklausa viedokļi. Tas novērsīs aplamas runas un apgalvojumus par to, kas nemaz nav domāts,» tā «Bauskas Dzīvei» atzina I. Nagņibeda.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

dalibnieks

O uzradās laimes lācis no Rīgas. Kas vada novadu Parādnieks vai Ābelnieks?

pirms 2 gadiem, 2016.05.21 13:51

?!

Parādnieks ir viens no tiem,kas vada NA silē lējējus- maksātnespējas administratorus ! Pēc viņu rosinājumiem aktivizējas maksātnespējas darbonis Māris Sprūds ar lauleni un Tieslietu ministrijas amatpersona Aigars Lūsis *no tumbočkas* velk ārā 3,2 miljonus eiro. Jautājums - cik no tiem tika vislatviešiem ?

pirms 2 gadiem, 2016.05.21 14:18

velēšanas_tuvojas

Vai Parādnieka k-gs un Šadurska k-gs nebalso par vienām reformām??? Viedokļi kaut kā pilnīgi pretēji, un kāds parādniekam sakars ar izglītību, tik vien kā vēlēšanas tuvojas

pirms 2 gadiem, 2016.05.21 14:14

Zemnieks

Vēl var rīkoties aktīvi un sadzemdēt bērnus pašas ?

pirms 2 gadiem, 2016.05.21 18:24

zemniek!!!!

Nepērc traktoru, taisi ģimeni!

pirms 2 gadiem, 2016.05.23 10:01

D

Kronis visam!Parādnieks ieradās ,jo vēlas lauku sētu-īpašumu.Brauca skatīt!Nu i lohi,ka nerubī!!!!!

pirms 2 gadiem, 2016.05.21 18:41

ārds

Varbūt deputāts pazīst tādu lopu, kā Norberts Snorskis?

pirms 2 gadiem, 2016.05.21 19:38

ārds

Varbūt deputāts pazīst tādu lopu, kā Norberts Snorskis?

pirms 2 gadiem, 2016.05.21 19:38

Initai

Tev pašai nav kauns par sevi un dubulto morāli?

pirms 2 gadiem, 2016.05.21 21:40

liku bēdu zem akmeņa

Viens no maniem secinājumiem pēc šīs tikšanās – mums pašvaldībā daudz lielāka uzmanība jāveltī komunikācijai ar iedzīvotājiem. Viņiem jāskaidro mūsu ieceres, jāuzklausa viedokļi. Tas novērsīs aplamas runas un apgalvojumus par to, kas nemaz nav domāts........vai daudz tika uzklausīti īslīces vidusskolas vecāki? to kas ir domāts-tagad esot aplamas runas un apgalvojumi- vai par glumiķi kļūst visi vēsturnieka apvienībā?

pirms 2 gadiem, 2016.05.23 19:49

latvju saimniece

mums par 400 Gailīšu pagasta iedzīvotāju viedokli ir dziļi nošpļauties, komunicēsim kā gribēsim, bet skolas slēgsim.

pirms 2 gadiem, 2016.05.24 19:28

Mendelsons

āboļnieka partijas moto: "Melot, melot un vēlreiz melot, ne dienu bez meliem!"

pirms 2 gadiem, 2016.05.24 23:34

Nedeputāts

Deputāti uzmundrina skolu aktīvākam darbam ? Daži fakti. Nagņibeda Parādnieku uz Īslīci, kur pati dzīvo un strādāja aizvest nevar- baidās laikam. Bauskas novadā izglītības iestāžu optimizācijas-reorganizācijas plāns radās un īstenojās partijas Tēvzeme un Brīvība izglītības ministrijas vadīšanas laikā un Bauskas novada tās pašas partijas vadīšanas laikā. No Šamajiem gaidiet tik debesmannā no debesīm pēc trim gadiem.

pirms 2 gadiem, 2016.05.22 08:17

Gunča

Kungs Parādnieks ir kamīnmūrnieks-feldšeris, būtu viņam kādu haltūriņu piedāvājuši.

pirms 2 gadiem, 2016.05.22 09:16

ārds

Tieši tā! Lai parāda, ko māk, nevis ar muti brauc!

pirms 2 gadiem, 2016.05.22 10:10

Vietējās ziņas