Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sakārtos Dambja ielas laukumu 15

Bauskas novadā noslēdzies iepirkums par stāvlaukuma un atpūtas vietas atjaunošanu un teritorijas labiekārtošanu Dambja ielā 2. Būvniecību plānots sākt jau šogad.

Iepirkumu uzraudzības biroja informācija liecina, ka konkursā uzvarēja SIA «UNI RL» ar summu 105 tūkstoši eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Baušķenieki plānoto pārbūvi atbalsta. Sociālā tīkla «Facebook» «Bauskas Dzīves» lapā veiktā aptauja liecina, ka iedzīvotāji atbalsta laukuma sakārtošanu. Atbildes paudis 61 iedzīvotājs, vairākums – 66 procenti – atzīst, ka laukumu vajag sakārtot.

Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja Dace Platonova informēja, ka projektā piesaistīts arī valsts budžeta programmas «Vides aizsardzības fonds» apakšprogrammas «Vides aizsardzības projekti» finansējums – 38 885 eiro. Tas atvēlēts projektam «Publisko ūdeņu vides pieejamības nodrošināšana Bauskas pilsētā», kurā ietilpst Dambja ielas laukuma sakārtošana. D. Platonova atzīmēja, ka šī laukuma sakopšana iekļauta arī Bauskas novada Attīstības programmā 2012. – 2018. gadam.

Bauskas novada būvvaldes arhitekte Sandra Smolija pastāstīja par plānotajiem darbiem. Paredzēts veidot skatu laukumu ar soliņiem un no upes puses norobežot to ar ķēdēm. Šāds norobežojums plānots kā vieta, kur jaunlaulātie kāzu pasākumā var atstāt piekaramās atslēgas, kas simbolizē mūžīgu mīlestību. «No šīs vietas paveras ļoti skaists skats uz pili. To noteikti varēs izmantot kāzu pasākumos,» vērtē S. Smolija.

Laukuma segumā plānots izmantot dažādus materiālus, līdzīgus tiem, kas jau atrodami Bauskas pilsētā. Automašīnu stāvvietai būs grants segums. Paredzēta tualete un informatīvs tūrisma centrs. Vienā laukuma stūrī būs ceļš uz laipu, kuru siltajā laikā ievietos upē. Upes krasta lielākā daļa paliks neizmantota, jo zeme pieder privātīpašniekam un pašvaldība to sakārtot nevar.

Atpūtas zonā iecerēts uzstādīt velostatīvus, galdus ar soliņiem, būs mīkstais laukums ar dažām bērnu izklaides iekārtām. Ja liksies, ka vajag vairāk rotaļu ierīču, nākotnē laukumu varēs papildināt. S. Smolija pastāstīja, ka laukumā būs arī dizaina elementi no gabiona sietiem – galdi, krēsli, grila vieta. To uzstādīšanas termiņš vēl nav zināms.

«Līgums ar būvnieku noslēgts jau 1. oktobrī, darbi var sākties jebkurā brīdī. Projekta būvniecības termiņš ir 15 nedēļas, bet ziemā jārēķinās ar tehnisko pārtraukumu. Projekts noslēdzas 2019. gada 30. aprīlī, var būt arī pagarinājums, ja pavasaris ir vēls,» informē S. Smolija.


Pievieno komentāru

Komentāri 15

Aija

Paldies, fantastiska ideja. Bauska jau sen bija to pelnījusi :)

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.22 12:55

Liene

Mēs jau sen to bijām pelnījuši, es un arī tu!

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.22 13:44

Kaija

Brīvības bulvāris tiks atjaunots, Dambja ielas laukumu sakārtos! Ļoti jauki, ka Bauska pamazām tiek padarīta acīm tīkamāka, bet bijusī gotiņfabrika joprojām bojās visu skatu! Tiešām tur lietas labā nevar neko darīt???

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.22 13:14

Maija

Gotiņfabrika tak privātīpašums, ja nemaldos, tā kā nekā.

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.22 13:43

Samurajs

Ideja jauka un uz papīra skan labi - kāzas utt.. Bet tā taču tomēr ir top "tusiņu" vieta dažāda vecuma cilvēkiem, kādas tur kāzas, kad visi galdiņi aizsisti un puse laukuma pilns ar auto saparkots (kā tas notiek pavasarī/vasarā BIEŽI).

Ok, visā visumā, tas tomēr ir pozitīvi, bet kāds būs reālais rezultāts, to dzīve rādīs..

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.22 13:42

gabiona sietgalvis

Vienīgais pozitīvais ir tualete,lai pieliktu punktu publiskai ūdeņu nolaišanai un kluču likšanai.
Nedod dievs,ja kāds jaunlaulāto pāris savu atslēgu sadomās ro slēgt ciet !

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.22 14:12

Es aizslēgšu !

Atlieku gredzenu mīšanu. Mīšu,kad tur būs tas mīstūzis. Gredzeni un atslēga jau sagādāta.

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.23 13:27

nezinis

Žēl, ka tik tuvu apbedīšanas birojs.

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.22 16:26

tad jau

Jaungada sagaidīšana šajā vietā ir uz ilgu laiku un nav starpības kurš sēž novada galvgalī, ar gludi skūtu seju vai ūsains.

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.22 19:41

pilsonis

Ārprāts, atkal kaut kāds murgs! Nekādu laukumu nevajag, vieta kur huligāniem un prostitūtām pulcēties, naktsmieru traucēt darbaļaudīm. Labāk kādu, kaut nelielu, mārketu būtu atvēruši, cilvēkiem nav kur maizi nopirkt, vai arī benzīntanku vai at......

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.23 01:59

plīsonis

Sakārtos to laukumu, Fēnikss atdzīvinās savu filiāli tur pat netālu un viss būs labi!

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.23 14:35

Zane

Doma par ķēdēm priekš jaunlaulātajiem ! Nu piedodiet , bet nedaudz nepārdomāti ! Un kā sanāk , ka tās izmaksas atkal ir tik drastiskas. Pie fakta , ka segums būs grants - ar soliņiem un grilla vietu ... Fantastiski! Būtu , labāk tad izveidojuši tiem kāziniekiem tās ķēdes kādā glītākā vietā... Un Bauskas pašvaldībai būtu jāpiedomā par sportisko aktivitāšu veicināšanas un varētu , kādu ES fondu līdzekļus piesaistīt un Bauskā uzstādīt āra trenažierus ... Jauniešiem būtu daudz veselīgāk nekā dedzināt riepas un dzert alu Dambja ielā ! Es par veselīgu dzīves vidi.....

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.23 16:38

Otkats

Budžets 100, Sandrai par plānošanu 10, celtniekiem tak arī kaut kam jāatlec. Darbiem paliks, tik cik darbiem vajag.

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.24 14:22

Baušķiniece

Kā parasti-lai pašvaldība darītu,ko darīdama,vienmēr lielākajai daļai viss ir slikti.

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.23 16:47

Protams

ja tikai paši vēl ko darītu, bet kritizētāji lieli.

pirms 8 mēnešiem, 2018.10.23 18:38

Vietējās ziņas