Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas atkritumu šķirošanas maratons 5

«Latvijas Zaļais punkts» sadarbībā ar SIA «Vides serviss» un laikrakstu «Bauskas Dzīve» otrdien, 2. jūnijā, sāk atkritumu šķirošanas maratonu. Triju mēnešu garumā risināsies trīs akcijas «Šķiro stiklu un laimē!», «Šķiro plastmasu un laimē!» un «Nekrāj krāmus!».«Latvijas Zaļā punkta» mārketinga direktors Valdis Martinsons informē, ka triju mēnešu laikā tiks rīkotas trīs izlozes. Katrā no tām viens veiksminieks iegūs dāvanu karti no lielveikala «Rimi» 30 latu vērtībā. Balvas saņems stikla, plastmasas pudeļu nodevēji. Atsevišķa izloze būs arī tiem, kuri uz «Vides servisa» (VS) teritoriju Biržu ielā 8 atgādās nederīgās sadzīves elektropreces.VS attīstības nodaļas vadītāja Linda Tijone-Kļaviņa stāsta, ka saplacinātas PET pudeles ar tajās ievietotām zīmītēm iedzīvotāji aicināti mest dzeltenajos konteineros. «Vides serviss» tos uzstādījis Bauskas novadā, Vecumnieku novada Misā un Beibežos, arī Jelgavas novada Elejas pagastā. Savukārt stikli - pudeles, burkas, logu stikli - ir jānogādā uzņēmuma teritorijā. Sargs Biržu ielā 8 norādīs, kur novietot atnestos priekšmetus, kā arī pierakstīs izlozes dalībnieka datus. Tiks reģistrēti arī sadzīves elektropreču piegādātāji. Šīs mantas jāatnes neizjauktas, nesadalītas pa sastāvdaļām. SIA «Vides serviss» savāktā izlietotā iepakojuma apjomi ir augstākie valstī, rēķinot uz vienu iedzīvotāju. 2009. gadā Bauskas novadā no krāsainajiem konteineriem bez maksas tika izvesti 3400 kubikmetru izlietotā iepakojuma. Tādējādi iedzīvotājiem izdevies ietaupīt vairāk nekā 26 tūkstošus latu. Šāda summa būtu jāmaksā, ja šie atkritumi netiktu šķiroti un izmesti pelēkajos konteineros. Pērn pārstrādei nodotas 478 tonnas otrreizēji izmantojama materiāla, no tām 148 tonnas stikla taras, 275 papīra iepakojuma un 30 tonnu plastmasas, kā arī 25 tonnas elektronisko iekārtu atkritumu.L. Tijone-Kļaviņa īpaši uzteic Vecumnieku novada Misas un Beibežu iedzīvotājus. Pērn te sākta šķiroto atkritumu izvešana. Šī gada četros mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo laika posmu pērn, to apjoms palielinājies par 29 procentiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Vides serviss

1. Lielāku apjomu sašķirotu atkritumu pieņemam bez maksas Biržu ielā 8b - stikla taru, makulatūru, papīra un kartona iepakojumu, konservu bundžas, alumīnija dzēriena skārdenes, logu stiklu, PET pudeles, plastmasas plēvi, neizjauktas elektropreces, dienasgaismas lampas utt.
2. Nelielā apjomā sašķirotos atkritumus jāievieto krāsainajos konteineros.
*Dzeltenajā konteinerā - saplacinātas PET pudeles, papīra un kartona iepakojums, plēve, konservu bundžas (bez ēdienu atliekām), dzērienu skārdenes.
*Zaļajā konteinerā - tikai stikla tara (burkas un pudeles) bez metāla vākiem. Logu stiklu zaļajos konteineros nemest, to atsevišķi iespējams nodot Biržu ielā 8b.
3. Krāsainajos konteineros nemest - tetrapakas, krējuma trauciņus, eļļas pudeles, čipsu pakas un cita veida pārtikas iepakojumu. Augstākminētajiem iepakojuma veidiem Latvijā nav pārstrādes iespējas, tādēļ tas tiek aizvests uz poligonu apglabāšanai.
4. Mūsu darbinieki akcijas laikā nodalīs visas tās PET pudeles, kurās būt ievietotas zīmītes. Izlozes dienā tiks "izvilkta" laimīgā pudele un uzzināts veiksminieks.
Sīkāku informāciju par atkritumu šķirošanu un akciju ir iespējams uzzināt - zvanot 639 60826, vai rakstot linda@videsserviss.lv

pirms 8 gadiem, 2010.06.03 16:33

Papa

Vides servisam:
Paldies par iespēju šķirot un nodot atkritumus bez maksas. Vai varētu nedaudz plašāk par iespējām: reāli saimniecībā uzkrājas daudz metāla konservu bundžu, papīra: kur tos likt? Stiklu: kā sapratu: uz Biržu ielu? Ir burkas ar metāla vākiem: vāki jāņem nost?

p.s. Vai tiešām jūsu darbinieki pētīs katru samurcīto plastmasas alus pudeli, vai tur nav iekšā zīmīte ar adresi? :D Lai veicas!

pirms 8 gadiem, 2010.06.03 12:12

Vides serviss

Pie Codes sākumskolas laukums tika likvidēts, jo šajā vietā atradās ne tikai krāsainie konteineri, bet arī konteiners nešķirotajiem atkritumiem. Diemžēl liela daļa apkārtējo māju iedzīvotāju nav noslēguši atsevišķu līgumu par nešķiroto atkritumu izvešanu un līdz šim šādus atkritumus ievietoja pelēkajā konteinerā par to nemaksājot. Dalīto atkritumu savākšanas punkts tiks atjaunots, kad lielākā daļa privātmāju iedzīvotāji būs noslēguši līgumu par nešķiroto atkritumu izvešanu.
Dalīto atkritumu savākšanas punkti ir pieejami bez maksas visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no to atrašanās vietas. Jums tuvākais dalīto atkritumu savākšanas punkts atrodas Mēmeles ielā 10.

pirms 8 gadiem, 2010.06.03 09:16

Čuži

Dzīvoju pie Apiņu sākumskolas un priecājos, ka varu šķirot atkritumus līdz vienai dienai, kad krāsainie konteineri tika novākti. Kur tagad ar atkritumu maisiem lai dodos? Protams, visu sametu kopējajā. Brt var tā arī nedarīt.

pirms 8 gadiem, 2010.06.03 08:12

Vietējās ziņas