Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāksies ūdensputnu medību sezona 5

Sestdien, 12. augustā, Latvijā tiks atklāta ūdensputnu medību sezona, kura ilgs līdz pat 30. novembrim, portālu informēja Latvijas Mednieku asociācijā.

Saskaņā ar Medību noteikumiem sezonas sākumā – no 12. augusta līdz 14. septembrim – ūdensputnu medības būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15. septembra līdz 30. novembrim katru dienu. Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var būt noteikti arī citi medību termiņi.

Vecumnieku novada Bārbeles pagasta mednieku kluba «Gaisma» vadītājs Guntars Barens vēsta, ka sestdien viņš un kolektīva biedri dosies lūkoties, vai pīles maz sastopamas. «Šausim vai nešausim, grūti teikt. Paskatīsimies, kāda situācija ir mūsu ūdenstilpēs. Mēs vairāk staigājam pa grāvjiem,» atklāj mednieks.

Viņš atminas, ka pērn, lai arī ūdenslīmenis bija labs, pīļu bija maz. «Nemāku teikt, kas tam ir par iemeslu. Varbūt putni jau migrēja uz citām ūdenstilpēm,» prāto Guntars.

Pīļu medību atklāšana ir iemesls mednieku kopā sanākšanai. Stāsta mednieks: «Tā ir tradīcija. Citi vīri pat nedomā šaut. Atnāk, parunā un pacep gaļu, apmainās ar mednieku stāstiem. Pagājušajā nedēļā piešāvām roku Bārbeles šautuvē. Kā saka – iztrenkājām no stobriem zirnekļus.»

Savas pīļu medību sezonas atklāšanas tradīcijas ir arī sabiedriskās organizācijas «Mežotnes mednieku kolektīvs» medniekiem. Tā vadītājs Armands Staļūns stāsta, ka atklāšanas dienā mednieki pulcējas vienuviet bez šautenēm rokās. «Mums tā pieņemts. Mēs satiekamies, apstaigājam ūdenstilpes un pētām situāciju, prātojam, vai būs laba sezona. Pagaidām grāvji ir sausi. Vajadzētu lietu. Tad arī pīlītes parādīsies. Rezultāti mums nav svarīgi, galvenais ir sanākt kopā un ieturēt tradīcijas,» tā Armands Staļūns.

2016./2017. gada medību sezonā mednieki kopā nomedīja 17 tūkstošus ūdensputnu, tajā skaitā 14 tūkstošus mežapīļu.
Ūdensputnu medību sezonas atklāšanā Valsts meža dienests sadarbībā ar Valsts policiju plāno kontrolēt medības, galveno uzmanību pievēršot jautājumiem, kas saistīti ar noteikto drošības prasību ievērošanu medībās. Valsts meža dienests aicina medniekus cienīt un respektēt arī citus cilvēkus, kas dzīvo vai atpūšas pie ūdeņiem, un ar savām darbībām vai bezdarbību neradīt sliktu priekšstatu par medniekiem.

Biežāk konstatētie pārkāpumi ūdensputnu medībās ir pusautomātisko šaujamieroču izmantošana, kuru patrontelpas un magazīnas (patronu padošanas mehānisma) kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām, motorizētu braucošu ūdens transportlīdzekļu izmantošana medībās, medības bez mednieka sezonas kartes, svina munīcijas lietošana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās. Bieži ir arī drošības prasību pārkāpumi – pielādēta medību šaujamieroča pārvadāšana, medījamo ūdensputnu šaušana, kad tie atrodas uz ūdens, ūdensputnu medībās no laivas «uz celšanu» – medību šaujamieročus lieto divi un vairāk no laivā esošajiem medniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

...

Bezjēdzīga putnu slepkavošana, vairums nošauto putnu tā arī paliek kur nokrituši vai sakropļoti mirst ilgā un mokošā nāvē. Sadisti

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.12 15:10

a

Vai tiešam tā patīk slepkavot nevainīgus putnus?Nav ko ēst???

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.12 18:20

laiks

Un visus trīs ir rakstījis viens un tas pats aktīvists. Tev to to nesaprast, ēd savu zāli, vai negantās vistas no veikala.

pirms 11 mēnešiem, 2017.08.14 06:42

Vietējās ziņas