Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākumskolā atvērto durvju dienu rīko neparastā gaisotnē 3

Bauskas sākumskolas atvērto durvju dienā ceturtdien, 21. aprīlī, valdīja pavisam neparasta gaisotne. Skolotājas bija ģērbušās neierastos tērpos, pa gaiteņiem klīda dīvaini roboti, sajūsma bija skatāma bērnu sejās, un uz viņiem nolūkojās gandarīti vecāki.

Aiva Skaldere, 1.c klases audzinātāja, «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka pagājušajā vasarā, direktores rosināta, apguvusi jaunu mācību kursu. No septembra ar audzināmo klasi kopā viņi izzina datorikas pamatus. «Tas vispirms bija izaicinājums man pašai. Sākumā es apguvu jaunas mācību metodes un jauno programmu, tagad to daru vēlreiz kopā ar skolēniem. Tas ir tikai mīts, ka bērni jau to vien dara, kā ar datoru darbojas un visu zina. Viedtālruņus, planšetes viņi varbūt pārzina labāk, bet datorprasmes pirmklasniekiem ir niecīgas. Tagad kopā to visu apgūstam,» atzīstas skolotāja A. Skaldere.

Keitas Platās mamma Sigita Platā apmierināta ar iespēju meitai iemācīties kaut ko papildus: «Dators ir mūsdienu aktualitāte. Tādēļ ļoti labi, ka skolā bērniem iemāca, kā pareizi ar to darboties, kā jātur rokas uz klaviatūras, jāsēž ar taisnu muguru.» Viņai piekrīt arī Rainera Zalmana mamma Dana Zalmane. Viņa «Bauskas Dzīvei» atzīst, ka pašai skolā tādas lietas nemācīja. Tādējādi bērnam dot pareizos padomus viņa nevar. «Nepiekrītu izplatītajām šaubām, ka, apgūstot datoru, bērns vairs neņems rokā grāmatas un neko nelasīs. Es cītīgi sekoju, lai Rainers atvēlētu laiku arī grāmatu lasīšanai. Un viņš to labprāt dara. Tā tomēr ir vecāku atbildība – sekot līdzi, cik daudz laika bērns pavada ar datoru, cik ar grāmatu, cik daudz sporto.»

Skolas direktore Linuta Ģerģe paskaidro, ka datorikas kā fakultatīvā priekšmeta izvēle bagātina izglītības iestādes ikdienu. Apgūstot jauno priekšmetu un sekmīgi piedaloties valstī izsludinātā konkursā, skola atvērto durvju dienā sagaidījusi neparastus viesus – robotu Leniju un Zipiju.

Projekta «Starts It» pārstāve Liene Ulmane «Bauskas Dzīvei» pavēstī, ka robotu Lenija un Zipija uzdevums ir rosināt skolēnus darbam ar datoru. Ar spēļu un rotaļu elementiem viņi bērniem māca, kā pareizi strādāt ar datoru, stāsta par drošības ievērošanu virtuālajā vidē.

Bauskas sākumskolā viesiem atvēlētā stunda aizritēja radošā, pozitīvām emocijām pildītā noskaņā. Noslēgumā bija kopīgs foto, čaklie pirmklasnieki saņēma dāvaniņas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

1.c mamma

Paldies par iespēju pabūt ar bērnu atklātajās stundās! Zipijs un Lenijs bija kā odziņa šai dienai! Paldies audzinātājai Aivai, kura ir enerģijas pilna un dara visu iespējamo, lai mūsu bērni ikdienas saņemtu prieka devu un ko jaunu redzētu, iemācītos....

pirms 2 gadiem, 2016.04.22 07:54

1.b klases mamma

Paldies arī skolotājai L. Vanagai!!!

pirms 2 gadiem, 2016.04.22 11:29

Vietējās ziņas