Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sals netraucē sacensties zemledus copē 1

Vienā no šī gada aukstākajiem rītiem aizvadītas kārtējās Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības rīkotās zemledus makšķerēšanas sacīkstes.

Sals knieba pamatīgi. Oskars Rigasts no Īslīces pagasta pastāstīja, ka ielicis tārpus kabatā, un pēc brīža – šie jau sasaluši. Tomēr tuvāk pusdienlaikam lielai daļai jau bija vaļā jakas – saulītē kļuva siltāk.

Lielākais loms šādās sacensībās, protams, ir līdaka. Jā, līdakas bija, šoreiz gan tās nesa arī zaudējumus. Baušķeniekam Ilgonim Dzendoletto ūdens plēsoņa šoreiz gan salauza makšķerītei kātu, gan nokoda un aiznesa dzelmē vienu no labākajiem vizuļiem. Vienu līdaku izvilka arī codietis Kaspars Brazovskis, bet tā bija īsāka par 50 centimetriem, tāpēc atlaida atpakaļ.

Kopumā lielākas zivis bija tikai dažas, un spraigākā cīņa ritēja par kopējā loma lielāko smagumu, kur no svara bija arī mazās, pirksta garuma zivis. Vismaz kaķim vai sunim tikšot, ko ēst. Tās gan daļai ķērās diezgan labi, turpretī citi ik pa brīdim paskraidīja apkārt, meklējot īstās un labās vietas. Sacensību tiesnesis Raitis Čekšs kliedēja dažu aizdomas, ka lomu neesot, ik pa brīdim no āliņģiem dažādās malās izceļot pa zivij.

Pie makšķernieku namiņa sarīkotā svēršana pierādīja, ka vecā paruna darbojas – klusie ūdeņi tie dziļākie. Vislabākie rezultāti lielākoties bija tiem, kas klusi sēdēja un makšķerēja. Gan lielākā zivs – 430 gramu, gan smagākais kopējais loms – 1,51 kilograms – bija pilsrundālietim Dainim Liepiņam. «Tāds loms ir gandrīz katru reizi, kad ierodos makšķerēt,» atzina uzvarētājs.

Interesanti, ka iespēja vinnēt ir divos veidos – vai nu smagākais kopējais loms, vai viena lielākā zivs. To pirms apbalvošanas nosaka, izvelkot vienu no aploksnēm. Uz lielāko zivi cerēja baušķenieks Ilgonis Dzendoletto – viņa asarītis svēra 380 gramus. Tomēr nepaveicās – godalgotās vietas sadalīja lielākie lomi. Otrajā vietā Mārtiņš Skudra – 920 gramu, trešais – Oskars Rigasts – 720 gramu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas