Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sardīnijā izrādīs latviešu tautas dejas 7

Bauskas kultūras centra vidējās paaudzes deju kopa «Mēmele» 27. jūlijā izlido uz Itāliju. Baušķenieki piedalīsies starptautiskajā folkloras festivālā Sardīnijā.

Festivāla divpadsmit gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē baušķenieki būs pirmais kolektīvs no Latvijas. Vēl folkloras svētkos šajā Vidusjūras salā savas tautas dejas izrādīs kolektīvi no Dienvidāfrikas Republikas, Kolumbijas, Armēnijas, Maķedonijas, Serbijas. Paredzēti ne tikai koncerti, bet arī meistarklases, kurās dejotāji izzinās citu tautu kultūru. Plānots, ka latviešu tautas deju soļus baušķenieki ierādīs arī vietējiem iedzīvotājiem.

Nepilnās divās nedēļās «Mēmele» paredzējusi sniegt vismaz astoņus koncertus. Tiem sagatavota pusstundu gara latviešu tautas deju programma. «Starptautisko festivālu pieredze mums ir, taču Itālijā līdz šim neesam uzstājušies. Esam dejojuši Čehijā, Polijā un Turcijā. Itālijā mums būs gods pārstāvēt Bausku un Latviju. Ceram gūt interesantu, noderīgu pieredzi, esot kopā ar citu valstu kolektīviem. Uzzinot par šo skati, nosūtījām savu pieteikumu. Pēc tam organizatori pieprasīja mums iesūtīt 45 minūšu garu deju programmas videoierakstu. Mēs izturējām konkursu un saņēmām ielūgumu,» par kolektīva atlasi festivālam stāsta tā vadītāja Ligita Irbīte.

Finansējumu braucienam uz starptautisko folkloras festivālu Sardīnijā nodrošināja paši dalībnieki. 750 eiro atvēlēja Bauskas novada pašvaldība. Atbalstu sniedza arī Bauskas un Rundāles novada uzņēmēji.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

tāgadiņs

Tie sardīņu ēdāji jāuzcienā ar kārtīgu latviešu skābputru un sklandraušiem - tūdaliņ aizdies pietupties

pirms 2 gadiem, 2016.07.22 18:21

Lotta...

Skumji, ka, lai pārstāvētu savu pilsētu un valsti ceļa izdevumus jāsedz pašiem, vai tiešām dejotāji nav pelnījuši, ka šos izdevumus sedz pašvaldība, ko viņi pārstāv?
Tad jau, lai deputāti arĪ visur brauc par savu naudu...

pirms 2 gadiem, 2016.07.22 21:27

garām ejot

Tik skumji jau visur nav, Rundāles novada pašvaldība savus dejotājus uz Itāliju aizvizināja par pašvaldības naudiņu..

pirms 2 gadiem, 2016.07.23 09:50

virsū kāpjot

Rundāles novadā priekšā sēdētājs nav no NA ! Krievi taču nāk, naudiņa nacionālajiem spēkiem vajadzīga,skatoties pēc ģeopolītiskā stāvokļa,vai nu prettriecienam,vai apsveikuma ziediem.

pirms 2 gadiem, 2016.07.23 13:52

lidmašīna

Okmanis ir NA! Uz Itāliju Okmanis un kundze ar lidmašīnu, bet dejotāji ar autobusu...

pirms 2 gadiem, 2016.07.26 17:13

Vietējās ziņas