Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarkanais Krusts atjauno zemo cenu veikala darbu 5

Bauskā atkal ir Sarkanā Krusta komitejas zemo cenu veikals. Tas sāks darbu 17. maijā Dārza ielā, telpās, ko Sarkanajam Krustam (SK) atvēlējusi novada dome. Paredzēts, ka Sarkanā Krusta zemo cenu veikals Bauskā būs atvērts sešas dienas nedēļā. «Bez saimnieciskās darbības neredzu iespēju turpmākai komitejas pastāvēšanai. Mūsu vienīgie ienākumi ir biedru maksa un ziedojumi, kas pēdējā laikā ir ļoti nelieli,» stāsta SK Bauskas komitejas izpilddirektore Sandra Pumpuriņa. Trūcīgo skaits aug ik dienas. Lai atvestu humānās palīdzības kravas, nodrošinātu komitejas saimnieciskās izmaksas, nepieciešamie līdzekļi ir jānopelna, uzsver SK Bauskas komitejas priekšsēdētāja Rita Lībiete.  Viņa uzsver, ka tāpat kā līdz šim personas ar trūcīgās personas statusu divas reizes gadā varēs saņemt zināmu daudzumu humānās palīdzības bez maksas. Īpašs atbalsts paredzēts daudzbērnu ģimenēm. Jauni aparāti asinsspiediena mērīšanai un cukura līmeņa noteikšanai asinīs iegādāti Sarkanā Krusta veselības istabai, paplašināts tehnisko palīglīdzekļu klāsts (kruķi, staiguļi, ratiņi), ko var iznomāt. Jāatgādina, ka ar Bauskas sadarbības pilsētas Hedemoras (Zviedrija) SK komitejas atbalstu zemo cenu veikals kādu laiku jau darbojās telpās Rīgas ielā. Zviedrijā šādas Sarkanā Krusta tirgotavas ir populāras, cilvēki tajās nodod savas lietas, veikalā uz maiņām strādā brīvprātīgie. Ar šādu pieredzi Sandra Pumpuriņa iepazinusies, apmeklējot Hedemoru. Tur uzzināts, ka, atšķirībā no Latvijas, Zviedrijā SK veikaliem nav jāmaksā nodokļi un ietirgotais paliek komitejas rīcībā. SK Bauskas komiteju un nodaļu Vecumniekos pirmdien, 17. maijā, apmeklēs biedrības «Latvijas Sarkanais Krusts» ģenerālsekretārs Uldis Līkops. Šajā amatā viņš ir kopš aprīļa un iepazīstas, kā strādā SK komitejas ārpus Rīgas, sniedzot atbalstu trūcīgajiem, veicot EK nodrošinātās pārtikas sadali.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

opā opā

viņš redz iedomājies, - ja reiz krusts un pie tam vēl sarkans - tad tas ir sirpis un āmurs, resp. - komunisms .. Nekā nebij, draudziņ kolhoza laiki ir sen pagājuši- laiks pierast un par sevi pašam parūpēties, nevis klaigāt te apkārt .. ir cilvēki kuriem tiešām ir vajadzīga palīdzība, bet man liekas, ka tu esi dīkdienis

pirms 8 gadiem, 2010.05.17 19:53

nu ja

Un ko tu gribēji, iet uz grābt mantas, un neko neziedot??.Tad nu gan..Ej uz veikaliem un pērc, ko velcies uz Sarkano krustu?

pirms 8 gadiem, 2010.05.17 19:11

Es gan tur redzēju kases aparātu un man čeku arī izsita. Normāls un tīri labs veikaliņš..Ziedojumu kaste ir tur, kur drēbes var ņemt bez maksas..

pirms 8 gadiem, 2010.05.17 19:06

Nuja Rīgas ielā tāds veikals bija,bet jaunajās telpās tas darbu nemaz nebija pārtraucis. Pati tur pirms jaunā gada biju iegājusi. Abās telpās atradās ziedojuma kastes. Kad iegāju otrajā telpā man par preci paprasīja noteiktu summu. Pārdevēja iemeta manu naudu ziedojumu kastē un no ziedojumu kastes izdeva man atlikumu.

pirms 8 gadiem, 2010.05.16 19:07

Vietējās ziņas