Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarūpēts atbalsts jaunajām māmiņām Bauskas, Vecumnieku un Iecavas novadā 5

Bauska novada sociālais dienests ieteicis 25 jaunās māmiņas, kuras 20. augustā saņems Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Amerikā (LELBA) palīdzību. Tās ir sievietes, kuras ir sociālā dienesta rūpju lokā, bet nav nelabvēlīgas ģimenes. Cita viena audzina jaundzimušo, ir vairākas daudzbērnu mātes, māmiņas no trūcīgām ģimenēm, informē Iveta Kubliņa, novada sociālā dienesta vadītāja.

Piedāvājums sniegt palīdzību nācis no LELBA, jo tās Jaunatnes nozares labdarības projektā «Mīlestība mammām» ziedojumos savākti 55 tūkstoši dolāru. Tas ir lielākais atbalsts, kas LELBA draudzēs pēdējā laikā gūts, informē Dāgs Deimands, Mineapoles Sv. Paula draudzes mācītājs, LELBA jaunatnes nozares vadītājs.

Par šiem līdzekļiem iegādātas autiņbiksītes, mitrās salvetes, termometri, vitamīni, arī ratiņi, gultiņas un citas mazuļiem noderīgas lietas. Atbalstu saņem grūtnieces un mammas, kurām nesen piedzimuši mazulīši. ASV latviešu vasaras vidusskolas Garezerā piecas audzēknes, strādājot šajā projektā, izpētījušas, ka Zemgalē ir augstākais dzemdību procents Latvijā. Tāpēc palīdzība lielākoties tiek nodota māmiņām Zemgalē.

Sagatavoto saiņu izdale Latvijā risinās no 14. līdz 21. augustam. Mācītājam Dāgam Deimandam palīdz Iveta Kaņepa no Hamiltonas draudzes un Ziemeļamerikas draudžu deviņas jaunietes. Palīdzības saiņi nodoti Tukuma novada jauno māmiņu atbalsta mītnē «Pakāpieni», mātēm Jaunpilī, Aucē, Mežmuižā, Zaļeniekos, Dobelē, Naudītē, Jelgavā, Sesavā, Ozolniekos, Bauskā, Vecumniekos, Vallē un Iecavā, informē D. Deimands.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

mjāā

Uzraksts vēsta to, ka Bauskas soc diensts ir sarūpējusi atbalstu- patiesībā jau ir saņemts, sarūpēts no labdarības projekta!

pirms 2 gadiem, 2016.08.19 10:48

Muļķības,

virsraksts par to neliecina!!! Toties tev gan riebeklība lien pa visām šķirbām ārā. Tik ļoti, ka redzi pat to kā nav. Bet nu tā gribas kaut ko riebīgu pateikt!!!

pirms 2 gadiem, 2016.08.19 13:16

mjāā

Kur bija teikta kāda riebeklība?

pirms 2 gadiem, 2016.08.19 13:42

Jaunā māmiņa

Es arī varu pateikt mīļu paldies ASV dzīvojošajiem cilvēkiem par sarūpētajām lietām manam mazulim!!!
Riebjas cilvēki, kuriem no mušas gribas uzpūst ziloni...
Tiešam lai Dievs svētī devējus!

pirms 2 gadiem, 2016.08.24 10:52

Vietējās ziņas