Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulainē Dzejas dienās godina Knutu Skujenieku

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā 28. septembrī Dzejas dienu sarīkojums notika dzejnieka Knuta Skujenieka 80 gadu jubilejai par godu.

Latvijā Dzejas dienas tiek rīkotas kopš 1965. gada. Šogad, 5. septembrī, savu 80. dzimšanas dienu svinēja dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis, kurš bērnību pavadījis netālu no Bauskas.

«Par godu dzejnieka jubilejai skolas dzejas pasākums veltīts viņa daiļradei,» informē mācību iestādes direktora vietniece audzināšanas darbā Sanita Collenkopfa.

Dzejnieks kopš 1995. gada ir Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, divreiz saņēmis Literatūras gada balvu – 2001. gadā par labāko atdzejas grāmatu un 2010. gadā par mūža ieguldījumu literatūrā.

Par godu K. Skujeniekam 28.septembra pēcpusdienā skolas pasākumu zālē audzēkņi un pedagogi pulcējās uz dzejnieka daiļradei veltītu pasākumu.

Audzēkņiem bija jāsagatavo mājas darbi – jāsameklē dzejolis, jāsagatavo izpildījums un jāuzzīmē ilustrācija.

«Esmu gandarīta par audzēkņu paveikto. Pilnīgi visas grupas uzdevumu izpildīja. Lai arī dzeja vairumam ir sveša un nav viņu lauciņš, vēlos uzteikt visus par centību un drosmi,» tā. S. Collenkopfa.

Pasākuma laikā skanēja dzeja, bija vērojami teatralizēti uzvedumi un prezentācijas, skaistas ilustrācijas, deklamēšana ģitārspēles vai flautas pavadījumā, izskanēja arī paškomponētas dziesmas.

Skatītāju skaļākās ovācijas izpelnījās pirmā kursa automehāniķu specialitātes audzēknis Ervīns Ruža. Viņš uzstājās ar ģitārspēli un dziesmu.

«Uzskatu, ka šādi pasākumi izglīto un saliedē grupu kolektīvus un rada prieku kā skolotājiem, tā pašiem audzēkņiem,» tā skolas direktora vietniece audzināšanas darbā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas