Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulainē gaida nākamos studentus 1

Saulaines profesionālajā vidusskolā sākta gatavošanās nākamajam mācību gadam. Jau otro reizi te tika rīkota atvērto durvju diena. Mācību pārzine Anita Jumburga pastāstīja, ka par iespējām izglītoties Saulainē interesējas gan topošie audzēkņi, gan viņu vecāki.Atvērto durvju dienā 8. aprīlī Saulainē «Bauskas Dzīve» sastapa jauniešus no Codes pamatskolas. 9. klases audzēkne Agita Ķince ir nolēmusi turpināt izglītošanos Saulainē: «Te mācās mani draugi, viņi par šo skolu ir stāstījuši daudz ko labu, tāpēc arī nolēmu atbraukt un pati visu iepazīt.» Arī viņas klasesbiedrenes Kristīne Šteinberga un Jana Valdovska nolēmušas pēc Codes pamatskolas pabeigšanas mācīties Saulainē. Savukārt Jānis Zakss savu nākamo profesiju vēl tikai meklē: «Pašlaik man ir divi varianti - vai nu apgūt auto apkopes lietas, vai arī jūrniecību. Tāpēc esmu ieradies Saulainē, lai būtu vieglāk izlemt.»A. Jumburga, stāstot par mācību iespējām, uzsver, ka skolēniem ir plašas iespējas praktizēties ārzemēs. Audzēkņiem ir pieejamas arī Eiropas Savienības fondu mērķstipendijas. «Visgrūtākais ir pats sākums, adaptēšanās jaunajā vidē. Skolēniem ir jāapgūst ne tikai vidusskolas mācību priekšmeti, bet arī profesija.» Viņai piekrīt otrā kursa ēdināšanas pakalpojumu specialitātes studente Evija Belrusa.  «Bauskas Dzīvei» jauniete atzina, ka grūts bijis tikai pats sākums. Tagad mācības ir interesantas, radoši var izpausties praktiskajās nodarbībās. «Lai mācītos Saulainē, jābūt čaklam, uzmanīgam un interesantam cilvēkam. Tad skološanās grūtības nesagādās,» tā E. Belrusa. Nākamajā mācību gadā Saulainē sagatavos automehāniķus, ēdināšanas, arī viesmīlības pakalpojumu speciālistus. Te varēs iegūt arī lauku īpašuma apsaimniekotāja arodu, kā arī sekretāra profesiju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dille

Par Saulaini no dažādu gadu absolventiem dzirdēts daudz laba, viņiem arī salidojumi vienmēr apmeklēti. Acīmredzot, Kaucmindes saimnieciskais gars nemirst arī mācot automehāniķus un sekretārus :)))

pirms 8 gadiem, 2010.04.08 19:50

Vietējās ziņas