Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulainē plāno paaugstināt siltumtarifu 4

Marta beigās Rundāles novada domes deputāti lems, vai apstiprināt jauno siltuma cenu Saulaines ciematā, ko plānots paaugstināt no 45,93 eiro uz 49,73 eiro par megavatstundu, bez PVN.

Rundāles novada komunālo pakalpojumu dienesta vadītājs Ivars Čerļenoks stāsta, ka pērnajā septembrī tika apstiprināts siltumtarifs 39,73 līdz 50,06 eiro par megavatstundu – atkarībā no salmu cenas tonnā.

Pagājušajā ziemas sezonā salmus iepirka par 39 latiem jeb 55,49 eiro tonnā. Tādējādi šoziem tarifs bija 32,28 lati jeb 45,93 eiro par megavatstundu. «Līgums par salmu iepirkumu tika izpildīts, tāpēc ir izsludināts jauns – par salmu brikešu iegādi,» informē I. Čerļenoks.

Nolemts, ka izdevīgāk ir iepirkt salmu briketes, jo tās rada gandrīz uz pusi lielāku siltuma atdevi nekā salmu ķīpas. Lai visu sezonu nodrošinātu siltumu, pērn tika iegādātas ap 1400 tonnas salmu, bet šogad būs nepieciešamas 840 tonnas brikešu, skaidro novada domes izpilddirektors Aigars Sietiņš.

Sadārdzinātā kurināmā dēļ ir vajadzība pacelt situma cenu. Salīdzinot ar iepriekš kurinātajām salmu ķīpām, šogad pelnu izmešanai un degvielas patēriņam tērēs mazāk, atklāj I. Čerļenoks.

Plānots, ka tarifs par kubikmetra karstā ūdens uzsildīšanu būs 5,97 eiro bez PVN.

Jautājums jau skatīts sociālo, izglītības un kultūras jautājumu un finanšu komitejas sēdēs. Ja lēmumprojekts tiks atbalstīts domes sēdē, tad jaunais tarifs stāsies spēkā šī gada 1. aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Saulainiete

Siltuma cena katru mēnesi ir bijusi mainīga šīs apkures sezonas laikā...par februāri ~- apmērām 1 EUR par kvadrātmetru...skaitās laikam lēti.
Bet siltums ta parādījās tikai janvāra beigās...

pirms 4 gadiem, 2014.03.25 09:30

Jā,

Tiešām katru mēnesi savādāks apkures aprēķins, bet iepriekš publiski nav manīts, ka kāds būtu brīdināts..
Un arī par šo "lēmumu" iedzīvotājiem nav nekādas iespējas izteikties, jeb pareizāk sakot ir, tikai kārtējo reizi tāpat netiks ņemts vērā..

pirms 4 gadiem, 2014.03.25 18:46

Vietējās ziņas