Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulaines bērnudārza telpās cer atbrīvoties no smakas 9

Rundāles novada Saulaines ciemata pirmsskolas izglītības iestādē «Mārpuķīte» sākts mainīt grīdas segumu – linoleju, kas ēkā radīja nepatīkamu smirdoņu, informē vadītāja Judīte Zeltiņa. Grīdas maiņai atvēlētas 42 dienas, un tā notiks pakāpeniski, lai netraucētu izglītības iestādes darbu, informē Rundāles novada domes izpilddirektors Aigars Sietiņš.

Segumu maina Rīgā reģistrēta firma SIA «Kāgo». Pagājušajā nedēļā darbs sākts Oranžās un Dzeltenās grupas un administrācijas telpās – skolotāju istabā, vadītājas, viņas vietnieces un logopēdes kabinetā. Remontdarbu laikā administrācija strādā otrā stāva koridorā, Dzeltenā grupa mācās kopā ar Rozā grupu, savukārt Oranžā grupa iekārtojusies lielajā aktu zālē. Zāles centrā notiek mācības, un pie sienām izvietotas guļvietas.

«Darbs rit lēnāk, nekā mēs cerējām, jo pirms linoleja ieklāšanas telpām jābūt sausām. Daļa no tām pašlaik žūst,» atklāj iestādes vadītājas vietniece Ieva Jaunzeme. I. Jaunzeme stāsta, ka remontdarbu laikā paredzēts nomainīt grīdas segumu grupu telpās un guļamtelpās, administrācijas kabinetos, medpunktā un jauniešu informācijas punktā, kas arī iekārtots «Mārpuķītē». Gaiteņos saglabāsies līdzšinējais linolejs, jo tas smaku neradot.

«Esam ļoti priecīgi, ka ir sākta linoleja maiņa. Ilgus gadus nepatīkamā smaka telpās grāva iestādes reputāciju,» saka vadītājas vietniece.
Cita linoleja iegādi 6885 eiro vērtībā finansēja pašvaldība, bet ar būvdarbiem saistītos izdevumus segs būvuzņēmējs. A. Sietiņš atklāj, ka ir notikušas «neskaitāmas pārbaudes un ekspertīzes», bet grūti pierādīt materiāla ražotāja vai būvnieku tiešo vainu, tāpēc rasts kompromiss, lai smirdošo segumu nomainītu.

«Tiesāšanās vēlamo rezultātu nedos, tikai būs lieki izdevumi. Šādi vismaz efektīvi uzlabosim vides apstākļus bērnudārzā,» piebilst pašvaldības izpilddirektors.

Bērnudārzu «Mārpuķīte» uzcēla 2010. gadā, un būvdarbiem ir piecu gadu garantijas termiņš. Kad ēku sāka apdzīvot, tika konstatēts, ka grīdas seguma smaka alerģiskiem bērniem rada veselības problēmas. Būvuzņēmēja pārstāvis Ainārs Butkus, Rundāles novada domes būvinženieris Aldis Iesalnieks, priekšsēdētājs Aivars Okmanis, bērnudārza medicīnas māsa Daiga Rutka un saimniecības vadītāja Brigita Seškēna tolaik vienojās, ka grīdas segums telpās tiks pārklāts ar lakas kārtu, kas neizdala smaku un nav kaitīga veselībai.

Linoleja fragments tika nosūtīts uz Vācijas ražotājfirmu, lai noteiktu materiāla atbilstību deklarētajām īpašībām un kvalitātei. Ražotāja eksperts sniedzis atzinumu, ka tas ir viņu produkts, bet smaka iepriekš nav bijusi šim materiālam raksturīga. Iemesls varētu būt paaugstināts mitrums virsmai, uz kuras segums uzklāts. Iespējams, saskarsmē ar neatbilstīgu līmi vai špakteli notikusi ķīmiska reakcija, kas rada smaku.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Omīte

Būs jāpajautā kaimiņam-celtniekam vai tas tiešām ir iespējams, ka ķīmiskas reakcijas rezultātā parādās smaka?! Un gaitenī bija citas čupas linolejs, cita līme, cita grīda apakšā?
Kā diez tajā bērnudārzā ar gaisa apmaiņu telpās? Ir kāda ventilācija ar? Vai īpašnieks tik dālderus skaita, kā pēc iespeājas mazāk par siltumu samaksāt?
Publiskā telpā Bērnu dakteri dikti jau satraukušies par tiem pārblīvētiem moderniem logiem un telpām bez svaiga gaisa, tādēļ to atmātiķu daudz esot parādījies...

pirms 4 gadiem, 2014.05.21 19:53

:)

Var būt vienkārši savādāks linolejs???

pirms 4 gadiem, 2014.05.22 09:53

ērkšķoga

Katrā grupiņā personāls ļoti cenšas vēdināt, jo pašām no tās smirdoņas apģērbs ir piesūcies, ka nevar izmazgāt, ventilācija atsevišķās telpās ir kā butaforija pat sveces liesma neplīvo! Smirdoņa raksturīga kā cūku fermā tā saka ļoti daudzi cilvēki arī pati par to pārliecinājos.
Manas domas nekvalitatīvs darbs un materiāli, pārbaudes ar "piemiegtām acīm".
Vairāk nekā skumji!!!

pirms 4 gadiem, 2014.05.22 11:34

rrrrrrrrrr

jautā kaimiņam ķīmiķim. Protams, ka var notikt reakcija, tā nav raķeš zinātne

pirms 4 gadiem, 2014.05.22 23:20

dereks

Telpas tur ļoti nevēdinātas, tāda sajūta, ka bērni kā tomāti, kurus audzē siltumnīcā.

pirms 4 gadiem, 2014.05.21 21:28

Krizdole

Nezinu, kur Jums ir kas nevēdināts- mana bērna grupā regulāri tiek vēdināts, ir arī iebūvētā ventilēšanas sistēma. Domāju, ka viss ir atkarīgs no konkrētās grupas personāla. Tā pat, kā savās mājās- vieni vēdinātāji, otri nevēdinātāji ...

pirms 4 gadiem, 2014.05.22 09:53

lauku skola

un kāda māmiņa reiz avīzē pauda viedokli, ka tikai lielie bērnudārzi spēj dot to, ko bērnam vajag.!!!.. domājiet ar galvu, vecāki, nevis ar savām ambīcijām !

pirms 4 gadiem, 2014.05.21 22:25

Mamma

Bērnudārzs ļoti labs, personāls super un bērnam ļoti patīk. Grupiņas tiek regulāri vēdinātas, cik nu iespējams. Ir ļoti laba ventilācijas sistēma, bet smaka no tā nepazūd. Ejam šinī bērnudārzā, kopš viņš ir atkāts un smaka ir daudz mazāka nekā bija pirmajā gadā un tas ir pateicoties vēdināšanai.

pirms 4 gadiem, 2014.05.22 22:14

Vietējās ziņas