Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulaines jaunieši piedalās kartinga sacensībās 1

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības komanda startējusi kartinga sacensībās Ropažu novada «333» trasē. Mācību iestādes direktora vietniece audzināšanas darbā Sanita Collenkopfa informē, ka 20. maijā vienība piedalījās treniņbraucienos un kartingam veica tehnisko komisiju.

Sacensību dienā 21. maijā Saulaines komanda treniņbraucienos uzrādīja lielisku rezultātu – 5. vieta 26 komandu konkurencē no visas Baltijas, no tām – 11 ir mācību iestādes, kas lietošanā saņēma «TK Senior» klases kartingus dalībai «ProKart» sacensībās. Pusfināla braucienā Saulaines skolas vienība startu sāka ar labiem rezultātiem, tomēr pievīla tehnika – salūza degvielas sūknis.

Līdz finālam defektu izdevās novērst, taču jau izšķirošajās sacīkstēs sūknis atkal «saniķojās», piespiežot spēkrata pilotu apturēt braucamo un trases malā veikt remontdarbus. Skolas komandas mehāniķi pastrādāja godam un sūkni sataisīja, ļaujot pilotam finišēt.

«Protams, sacīksti vēlējāmies nobraukt labāk, bet, ņemot vērā, ka nav pietiekami līdzekļu, lai kartingu «uzķīlētu», pirmās «gonkas» ir aizvadītas. Strādāsim – meklēsim sponsorus un palīgus, kuri nāks talkā ar naudu un atbalstu, lai kartingam sagādātu rezerves daļas un atlikušajos posmos mēs nostartētu veiksmīgāk, nesot skolas vārdu plašākā mērogā. Puišiem ir ļoti liels potenciāls, ko pierādīja treniņbrauciena rezultāti,» par notikumiem «333» trasē stāsta Sanita Collenkopfa.

Elvis Kaufmanis, 3. kursa students no Bauskas novada Īslīces pagasta, ir skolas kartinga pilots. «Sacīkstes bija labas, un, ja nebūtu tehniskās ķibeles, esmu pārliecināts, ka nobrauktu vēl labāk. Prieks, ka, spītējot nebūšanām, mēs nepalikām pēdējie un sasniedzām finišu.»

Nākamās sacensības plānotas 11. jūnijā Madonā, 2. jūlijā Ropažos, 10. septembrī Jelgavā un 1. oktobrī atkal Ropažos.

Kā iepriekš «Bauskas Dzīve» rakstījusi, «LMT Autosporta akadēmijas kartingu kausam» pieteikumus dalībai atsūtīja 28 mācību iestādes, no kurām tika izraudzītas 11, kas saņēma «TK Senior» klases kartingus dalībai «ProKart» sacensībās 2016. gada sezonā.

Jaunais projekts, kas tapis, «LMT Autosporta akadēmijai» sadarbojoties ar Latvijas Automobiļu federācijas Kartinga komisiju un Valsts izglītības satura centru, ir paredzēts tehnikumu audzēkņiem un vidusskolēniem. Tā mērķis ir veicināt un iedvesmot skolu audzēkņus motivēti aizpildīt brīvo laiku, izglītot sevi tehniskajā jaunradē, kā arī pievērsties autosportam. Skolu jauniešiem būs arī iespēja piedalīties semināros un treniņos Latvijā populāru autosportistu vadībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas