Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulaines skolas audzēkņi devušies praksē uz Spāniju un Portugāli 4

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības skolas audzēkņi pirms došanās uz prakses vietu Portugālē un Spānijā viesojās vienā no modernākajām automobiļu krāsotavām Zemgalē, Brunavas pagastā.

Rundāles novadā esošās mācību iestādes direktora vietniece audzināšanas darbā Sanita Collenkopfa informē, ka 25. februārī automehāniķu specialitātes otrā un trešā kursa audzēkņi kopā ar skolotāju Dagni Dārznieku apmeklēja automobiļu krāsotavu SIA «Color Tech» Bauskas novada Brunavas pagastā, kas ir viena no modernākajām Zemgalē. Tur automašīnu apstrādei un sagatavošanai krāsošanai izmanto jaunās paaudzes tehnoloģijas. Vizītes mērķis bija iepazīt krāsotavas darbību.

«Specialitātes apguvē ir svarīgas gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskās iemaņas. Būtiski, lai audzēkņi redzētu un zinātu, kā teoriju pielietot praksē, ikdienas darbā. Krāsotavu Brunavā apmeklēja puiši, kuri no 29. februāra un līdz 13. martam praktizēsies Portugālē automobiļu virsbūvju krāsošanā. Ekskursija Brunavā bija neliels ieskats tam, ko studenti varētu sagaidīt Portugālē,» stāsta S. Collenkopfa.

Topošais automehāniķis Sandris Semaks no Bauskas novada Codes pagasta uzskata, ka šādas izglītojošas ekskursijas būtu nepieciešamas biežāk. «Studentiem ir iespēja redzēt reālas darbības profesijā, kuru mēs apgūstam. Viens ir sēdēt skolas solā un mācīties no grāmatām, bet pavisam kas cits, ja students nonāk tiešā saskarsmē ar patiesajiem darba apstākļiem. Man ļoti patika. Lietderīgi pavadīts laiks,» vērtē Sandris.

Krāsotavas vadītājs Ivo Tenis ļoti saistoši stāstīja audzēkņiem par auto virsbūves remonta un krāsošanas tehnoloģijām, soli pa solim izklāstot, kādi darbi jāveic pirms krāsošanas, lai kvalitatīvi, precīzi un pareizi mašīnu virsbūvi sagatavotu pārvērtībām. Saulaines skolas puiši bija pārsteigti, ka tik attālā vietā atrodas viena no modernākajām krāsotavām Zemgalē.

Audzēkņu mobilitātes projekts «Saulaines profesionālās vidusskolas izglītojamo praktisko iemaņu pilnveide» pamatdarbībā paredz praktisko iemaņu pilnveidi citā Eiropas valstī projektā «Erasmus+». Visus ar ieceri saistītos izdevumus sedz «Erasmus+». Automehāniķi un lauksaimnieki praktizējas Portugālē. Topošie lauksaimnieki praktiskās nodarbībās salīdzinās Latvijas un Portugāles lauksaimniecības nozaru atšķirības, pētīs aitkopības nozari, siera ražošanu un strādās ar jaunākajām vīna darināšanas tehnoloģijām. Uz Spāniju devušies arī viesmīlības grupas studenti, kuri mācīsies jaunāko virtuves tehnoloģiju pielietošanu, produktu pirmapstrādi, galda klājumu un administrācijas darbu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vecmama

Pēc deguniem vērtēja ,kas brauks uz praksi!!!

pirms 2 gadiem, 2016.03.02 13:38

Mamma

Paldies Saulaines skolotājem, kuri palīdz audzēkņiem papildināt savas zināšanas ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs!!! Malači!
Lai veselība, izturība un darba spars arī turpmāk!!!

pirms 2 gadiem, 2016.03.03 18:26

Vietējās ziņas