Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulaines studenti startē «Scania Latvia» mehāniķu līgā 7

Pagājušajā nedēļā Rīgā, SIA «Scania Latvia» rīkoto starptautisko «Scania Top Team» kravas auto mehāniķu sacensību Baltijas posmā, Saulaines profesionālās vidusskolas audzēkņi, startējot studentu līgā, izcīnīja trešo vietu, informēja SIA «Scania Latvia» mārketinga projektu vadītāja Linda Zarovska.

Saulaines profesionālās vidusskolas auto uzbūves un tehniskās apkopes pasniedzējs mežotnieks Dagnis Dārznieks sacensību dalībniekus – Jēkabu Burģeli, Eināru Žigi un Ilvaru Žigi – raksturo kā praktiķus, kvalitatīva darba veicējus. «Patlaban puiši ir praksē «Scania» centrā. Tas ir liels izaicinājums un uzdrošināšanās doties nezināmajā. Jaunieši ir malači,» atzinīgus vārdus teic D. Dārznieks. Viņš uzskata, ka zēniem nebūs problēmu atrast darbu. «Esmu pārliecināts, ka pēc prakses viņus aicinās darbā «Scania» centrā,» tā pasniedzējs.

D. Dārznieks uzskata, ka lielākā daļa studentu ir praktiķi. «Visi vēlas strādāt ar jaunām tehnoloģijām, bet, lai to darītu, jāapgūst teorijas pamati no grāmatām,» stāsta Dagnis. Viņš uzskata, ka sacensībās zēniem gājis ļoti labi. Sekmīgi izdevies praktiski pielietot skolā gūtās teorētiskās zināšanas un ļoti labi veicies praktiskajos uzdevumos. Brāļi Ilvars un Einārs Žigi dzīvo Bauskas novada Īslīces pagasta Rītausmās.

«Konkursā negāja viegli. Bija jāveic dažādi praktiski un teorētiski uzdevumi, vērtēja izpildes kvalitāti,» stāsta Ilvars. Puisis uzskata, ka skolā apgūtais krietni palīdzējis sacensībās un praksē. Patlaban jaunietis praktizējas «Scania» centrā. Uz jautājumu, vai redz iespēju tur strādāt arī nākotnē, viņš atbild apstiprinoši.

«Sarunājoties ar vadību, nereti tiek pieminētas darba iespējas nākotnē. Ja viss turpināsies kā līdz šim un sevi pierādīšu, būs arī darba piedāvājums,» stāsta Ilvars.

«Scania Top Team» ir starptautiskas sacensības, kurās studenti attīstīta savas prasmes, apvienojot teorētiskās mācības un praktisko komandas darbu. Sacensību mērķis ir attīstīt labākas iemaņas darbā ar «Scania» transportlīdzekļiem. «Mūsu iecere bija dot iespēju jauniešiem, kas apgūst mehāniķa arodu, izjust komandas garu, kā arī iepazīstināt ar «Scania Latvia» uzņēmumu un karjeras iespējām,» informē SIA «Scania Latvia» personālvadītāja Laila Pērkone.

Sacensībām ir sena vēsture – tās aizsākušās 1989. gadā Zviedrijā. Patlaban sacīkstes notiek vairāk nekā 70 valstīs, tajās startē ap 8000 dalībnieku.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Vietējais

Kas vainas?Pats noteikti esi tērēts vai pusrublis no "vakarblāzmas"..Jo normāli cilvēki tā neizsakās..

pirms 5 gadiem, 2015.01.18 11:47

Ieva

Prieks par puišiem, tā turēt... parasti tādi džeki tālu tiek, to arī novēlu!

pirms 5 gadiem, 2015.01.18 13:32

oh

Tu ne izskaties, ne arī ko māki...

pirms 4 gadiem, 2015.01.22 11:01

Vietējās ziņas