Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulaines tehnikuma audzēkņi atgriezušies no prakses Spānijā 2

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības studenti šomēnes atgriezās no trīs nedēļu ilgas prakses Spānijā. Saulaines jaunieši strādāja viesmīlības un ēdināšanas pakalpojumu speciālistu profesijās.

«Erasmus+» projekts «Kandavas lauksaimniecības tehnikuma audzēkņu mobilitāte Eiropā» Saulaines struktūrvienībā ar noslēguma pasākumu finišēja 13. aprīlī, kad audzēkņi saviem līdzaudžiem un skolotājiem stāstīja par prakses pieredzi Portugālē un Spānijā.

«Katru gadu projektā skolas audzēkņiem tiek dota iespēja doties uz ārvalstīm un gūt jaunu praktisko pieredzi, papildus sniedzot kultūras baudījumu, personības attīstību dažādās jomās un uzlabojot valodas zināšanas. Projekta mērķis ir sagatavot dažādu jomu speciālistus atbilstīgi Eiropas darba tirgus prasībām, veicināt efektīvu integrēšanos sabiedrībā pēc skolas beigšanas,» stāsta Rundāles novada mācību iestādes direktores vietniece audzināšanas darbā Sanita Collenkopfa, kura ārvalstīs kopā ar jauniešiem kā pavadošā pedagoģe bija nedēļu.

Prakses ilgums bija trīs nedēļas, un visus studentu uzturēšanās izdevumus sedz Eiropas Savienības projekta līdzekļi. Kopējā summa ir 118 182 eiro, kurā ir ietverti ceļa izdevumi, tēriņi individuālam un organizatoriskam atbalstam.

Projekta noslēguma sarīkojumā Saulaines skolas audzēkņi Tomass Valts Jirgensons, Dita Skujevska, Emīls Šmits, Oksana Paegle, Dita Segliņa, Kristīne Kirčenko stāstīja par gūto pieredzi viesmīlības un ēdināšanas pakalpojumu speciālistu profesijās. Jaunieši atzīst, ka papildinājuši praktiskās iemaņas un zināšanas, strādājot ar jaunām tehnoloģijām. Prakses laikā bija jāveic dažādi uzdevumi, sākot ar dārzeņu griešanu, trauku mazgāšanu un, protams, ēst gatavošanu. Viesmīļu pienākums bija brokastu galda sagatavošana un servēšana, kas, kā atzīst jaunieši, katrā vietā ir atšķirīgi.

«Projektā šogad piedalījās 13 audzēkņi no Saulaines un divas pavadošās personas – Valdis Ūbelis, Sanita Collenkopfa. Audzēkņi par dalību projektā un gūto pieredzi saņem «Europass Mobility» dokumentus, kas apliecina viņu gūto pieredzi. Projektā bija iespēja papildus apgūt angļu valodu interneta vietnē, kā arī novērtēt zināšanu līmeni pirms un pēc ārzemju prakses. Projekts būs arī turpmāk. Nākamajā gadā jauniešiem būs iespēja apmeklēt Apvienoto Karalisti un skaisto Austriju,» informē Sanita Collenkopfa.

Kristīne Kirčenko pirmo reizi bija praksē ārzemēs. «Es strādāju četru zvaigžņu viesnīcā. Katru dienu pamatpienākumi bija brokastu ēdienu gatavošana. Strādājām ar dažādu virtuves tehniku un darījām citus virtuves ikdienišķos pienākumus. Darba vadītāja bija ļoti laipna. Pārsvarā komunicējām angļu valodā, bet ne visi vietējie to prot. Pavadītais laiks Spānijā, Granadas pilsētā, bija lielisks. Izbaudīju ekskursijas, kā arī spilgti atmiņā paliks Lieldienu gājiens, jo reliģiskās tradīcijas Spānijā tiek ļoti ievērotas.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas