Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sausuma dēļ Rundāles novadā lūdz izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā 2

Ilgstošā sausuma dēļ Rundāles novada pašvaldība lūgusi Ministru kabinetu (MK) Rundāles novada administratīvajā teritorijā izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā, informējot par esošo stāvokli arī Zemkopības ministriju (ZM), atklāja novada pašvaldības Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja Santa Švāģere.

Pēc Rundāles novada lauksaimnieku aicinājuma Rundāles novada domes vadība tikusies ar zemniekiem, lai pārrunātu kritisko situāciju spēcīgā karstuma un sausuma dēļ. Lauksaimnieki uzsvēruši stāstījuši par risku, ka var tikt zaudēta lielākā daļa ražas. Pašlaik augiem vajadzētu būt vismaz 90 centimetru gariem, taču sausuma dēļ tie sniedzas vien 10-15 centimetru garumā, veidojas vārpas, taču graudu nav.

"Rundāles novada teritorijā ir bijis nepietiekošs nokrišņu daudzums lauksaimniecības kultūraugu normālai attīstībai un augšanai. Lauksaimniecības zemes ir izkaltušas un augu stāvoklis tuvojas tam, lai tie iznīktu pilnībā. Rundāles novada lauksaimnieki prognozē, ka raža šogad tiks iegūta nepietiekamā daudzumā, un aptuvenie prognozētie zaudējumi ir līdz pat 80% no plānotās ražas, kas ir liels zaudējums, un kā rezultātā lauksaimniekiem var rasties problēmas izpildīt savas saistības," uzsvēra Švāģere.

Rundāles novada pašvaldība ierosina MK izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā un realizēt atbalsta pasākumus krīzes situācijas pārvarēšanai.

Jau vēstīts, ka ZM iesniegumi par nepieciešamību izsludināt ārkārtas situāciju ilgstošā sausuma ietekmes uz lauksaimniecību dēļ līdz šim saņemti no 14 pašvaldībām.

Līdz ceturtdienas plkst.13.30 izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā ir lūgušas Ventspils novada pašvaldība, Kuldīgas novada pašvaldība. Madonas novada pašvaldība, Cesvaines novada dome, Aknīstes novada pašvaldības administrācija, Kandavas novada dome, Ērgļu novada pašvaldība, Talsu novada pašvaldība, Varakļānu novada pašvaldība, Gulbenes novada pašvaldība, Pāvilostas novada dome, Neretas novada pašvaldība, Tukuma novada dome un Nīcas novada dome.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ieteikums

Kādu vēl ārkārtas stāvokli, ja runas vīri var vienkārši domes sēdē nospriest, ka vajag lietu un lietus tūlīt arī būs! Nu vismaz Kandavas novadā domnieki domā, ka tie spēj ietekmēt pat Zemes griešanās virzienu un ātrumu.

pirms gada, 2018.06.21 22:44

Kāposts

Kas man pasludinās postu mazdārziņā? Es arī neizpildīšu saistības pret savas ģimenas apgādību.

pirms gada, 2018.06.22 18:16

Vietējās ziņas