Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šāvēji iecavnieki piedalās Pasaules kausa posma sacensībās

Aizvadītās nedēļas nogalē iecavnieki Dainis Upelnieks un Egils Āboliņš startēja Pasaules kausa posma sacensībās stenda šaušanā Sanmarīno.

Pasaules kausa posmā piedalījās 88 izcili šāvēji. Viņu vidū arī divi mūspuses sportisti – Dainis Upelnieks un Egils Āboliņš. Otrajam šāda mēroga sacensības bija debija, izcīnīta 77. vieta.

«Pasaules kausā piedalos, lai gūtu pieredzi. Latvijas sacensībās rokas vairs netrīc, bet uz pasaules skatuves gan. Aktīvi gatavojos Latvijas olimpiādei. Cenšamies braukt uz Eiropas un pasaules nozīmīgākajiem turnīriem, kur pulcējas labākie stenda šāvēji,» stāsta Egils Āboliņš. Viņš atklāj, ka nākamās sacensības būs Latvijas čempionāts, Līgo nedēļā paredzēti starti Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, kur notiks pasaules kausa nākamais posms.

Dainim Upelniekam veicās krietni labāk – viņam 23. pozīcija un 119 punktu, ļoti tuvu tam, lai cīnītos par medaļām. Pirmais trijnieks medaļas un kausus sadalījuši pie 122 punktu robežas.

«Ņemot vērā milzīgo konkurenci, rezultāts ir labs. Meistarība pasaules kausos aug. Eiropas čempionātā esmu šāvis precīzāk, treniņos veicies vēl labāk,» smaidot noteic D. Upelnieks. Gūta pieredze starptautiskās sacensībās. Aiz D. Upelnieka ierindojās 1985. gadā dzimis francūzis Antonijs Terra, vairākkārtējs pasaules čempions un 2008. gada Olimpisko spēļu bronzas medaļas īpašnieks.

Šaušanas sportā vecuma ierobežojuma nav un ir lielas izaugsmes iespējas: «Kamēr acis rāda, var šaut. Daži dalībnieki sacīkstēs izmanto brilles. Tas nav aizliegts. Brilles pirms sacensībām nepārbauda,» aizkulises atklāj D. Upelnieks.

Iecavnieks noliedz izskanējušās baumas, ka sportists jau kvalificējies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. «Jā, esmu pirmais rindā, kurš pārstāvēs Latviju. Vai tas notiks, nav atkarīgs no manis. Dalībniekus izvēlas rindas kārtībā. Ja jebkuras valsts komandā kāds sportists atteiks dalību, tad iespēja būs Latvijai. Varam cerēt, ka sacensību organizatori piešķirs «Wild Card». Tas ir īpašs ielūgums uz sacensībām. Šaušana notiek 15 disciplīnās, dažu valstu dalībnieki piedalās visās. Esmu stenda šāvējs, manas iespējas tikt uz Rio ir ierobežotas un nav pat atkarīgas no manis,» stāsta D. Upelnieks.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas