Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«SEB banka» pērn finansējusi sešu daudzdzīvokļu māju siltināšanu Bauskā 1

«SEB banka» 2013.gadā izsniegusi finansējumu mājokļu renovācijai 15,1 miljona eiro apmērā 109 daudzdzīvokļu māju siltināšanai. Visaktīvāk renovācijas darbi notiek Kurzemē, Vidzemē un Rīgā, pasīvāk Zemgalē un Latgalē, liecina bankas apkopotā informācija.

Kurzemē piešķirti 48% no «SEB bankas» pagājušā gada renovācijas finansējuma Latvijā. Visvairāk projektu tika sākti un īstenoti Liepājā, Ventspilī un Talsos. Kurzemē «SEB banka» atbalstījusi 53 energoefektivitātes paaugstināšanas projektus un piešķirtais finansējums sasniedz vairāk nekā 7,3 miljonus eiro.

Kurzemei seko Vidzeme ar 26 projektiem un 4,4 miljonu eiro finansējumu. Vidzemē visaktīvākā pilsēta ir Smiltene.

Trešajā vietā ir Rīga ar 16 projektiem un 2,3 miljoniem eiro, uz pusi mazāk projektu ir Zemgalē - astoņi par kopējo summu viens miljons eiro, bet Latgalē pērn finansēti seši projekti un piešķirtais finansējums ir 82 000 eiro.

Zemgalē dominē Bauska, kur pērn izsniegti seši kredīti par kopējo summu – 635,5 tūkstošiem eiro, bet 2012. gadā finansēti četri projekti un piešķirtais finansējums bijis 681,7 tūkstoši eiro, portālu informēja «SEB bankas»  ārējās komunikācijas projektu vadītāja Anna Vilsone.

«SEB bankas» valdes locekle Ieva Tetere reģionu dominanti skaidro ar pašu iedzīvotāju aktivitāti, gatavību uzņemties papildu pienākumus, kas saistīti ar iedzīvotāju sapulcēšanu, viedokļa apzināšanu, biedrības veidošanu un apsaimniekošanas darbiem.

Salīdzinājumā ar Rīgu, kur daudzdzīvokļu mājas ir krietni lielākas - nereti deviņi stāvi ar vairākām kāpņu telpām, kas attiecīgi nozīmē, ka lēmuma pieņemšanā jāiesaista daudz vairāk cilvēku -, reģionos renovējamās mājas ir mazākas. Līdz ar to iedzīvotāji reģionos daudzdzīvokļu mājās viens otru labāk pazīst, uzticas un vieglāk vienojas par vēlamo rezultātu un nepieciešamajām investīcijām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas