Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sējas darbi Zemgales novadu laukos rit pilnā sparā 1

Šogad sējas darbu sezona sākusies agri – jau līdz maijam vasarāji varētu būt tīrumā un minerālmēsli izkliedēti, «Bauskas Dzīvei» saka mūspuses zemnieki.

Vismaņu ģimenes saimniecībā Bauskas novada Mežotnes pagastā patlaban rit paaudžu maiņa – dēls Ģirts pārņem biznesa vadību no vecākiem, prātīgi izmantojot Anitas un Ziedoņa vairāk nekā 20 gados sakrātās zināšanas.

Ģirts, kuram ir jūras kapteiņa izglītība un vairāku gadu pieredze uz kuģiem, pēdējos četrus gadus strādā laukos un oficiāli pārņem saimniecības vadību no vecākiem. Ziedonis joprojām pārzina laukkopību, plāno sējamās kultūras, ķīmijas un minerālmēslu izmantošanu.

«Tā kā sezona sākusies agri, visiem pašlaik darba ir vairāk, tāpēc arī es pieslēdzos lauku apstrādes plānošanai,» saka Ģirts, «tēva pieredzi ne par kādu naudu nenopirksi un nevienā skolā neiemācīsies, tāpēc daudz pārņemu no viņa.»

Ģirta sieva Gundega ir grāmatvede, kas pēc pieredzes Codes pagasta «Īskājos» ķērusies pie dārzeņu audzēšanas siltumnīcā. Tas ir cits biznesa virziens, kas ļauj papildus nopelnīt, turklāt sagādāt ģimenei savus dārzeņus un zaļumus, stāsta saimnieki. Dārzeņu audzēšanā noder no lielā ganāmpulka palikusī kūtsmēslu kaudze, ko gan palīdz nodeldēt arī kaimiņi.

Pašlaik Vismaņi apstrādā kopumā 550 ha zemes, bet sagādātā labā tehnika būtu izmantojama ap 1000 ha. Pie mājām Strēlnieku apkaimē viņiem ir 200 ha, daži zemesgabali Iecavas novadā un 10 km attālumā Mežotnes pusē, kā arī ap 80 ha pie Ērberģes Neretas novadā. Jaunie traktori netērē tik daudz degvielas, lai braukšana uz lielāku apstrādājamo platību attālāk būtu neizdevīga, turklāt tuvumā zemi iegūt patlaban neesot lielu cerību. Saimniecībā ir divi pastāvīgie strādnieki un trīs sezonas darbinieki kulšanas laikā, kā arī darbs un iztika pašu ģimenei.

Ziemājus Vismaņi šogad novāks 320 ha platībā, šopavasar jau iesēti zirņi 13 ha un vasarāji 130 ha tīrumos. Vēl jāsēj vasaras kvieši, bet mieži – vēlāk, lai neriskētu dzinumus apsaldēt salnā, ja tāda vēl gadīsies, saka Ziedonis. Viņš gandarīts rāda paša un Rītausmu meistara Antona Mašala kopīgi projektēto un konstruēto šļūci, kuru «Bauskas Dzīves» apmeklējuma reizē pie traktora darbina Ģirts. Ziedonis atceroties vēl tikai vienu pavasari, kad līdz paša vārdadienai 1. maijā sējas darbi bija pabeigti, un tā varētu notikt arī šosezon.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā trešdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Polija

Kam tas viss, pasaulē graudu netrūkst, kur to visu grūdīs

pirms 2 gadiem, 2016.04.13 21:30

Vietējās ziņas