Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seminārā dzirdētais aizrauj un mudina rīkoties 1

Ducis interesentu apmeklēja semināru par ziemciešu jeb daudzgadīgo puķu audzēšanu. Interesenti atzina, ka uzzināts daudz jauna un Talsu puses saimniecības īpašnieku stāstījums bijis informatīvs un aizraujošs.

Kaislīgi, aizrautīgi, ar praktiskiem piemēriem un no sirds – tā var raksturot ziemciešu audzētāju Sanitas un Raivja Reinbergu stāstījumu seminārā «No hobija līdz uzņēmējdarbībai».

Rundāles novada Viesturu pagasta pārvaldes ēkā Bērstelē otrdien, 26. janvārī, uz tikšanos ar ziemciešu audzētājiem no Talsu puses ieradās 12 Rundāles novada iedzīvotājas. Katra uzmanīgi klausījās audzētāju teiktajā un pierakstīja stāstīto.

Semināra sākumā «Puķu lauku» saimnieks Raivis iepazīstināja sanākušos ar uzņēmumu. Viņš pastāstīja, ka viss sācies ar mazdārziņu pašu priekam, bet nu Raivis ar Sanitu apsaimnieko trīs hektāru lielu teritoriju, no kuras intensīvi izmanto vienu hektāru, sezonā uzņēmums nodarbina desmit strādniekus.

Pēc vīra ievadvārdiem Sanita ķērās klāt praktiskām lietām. Izsmeļošā, informatīvā, attēliem bagātā prezentācijā daudzgadīgo puķu audzētavas saimniece klātesošos detalizēti iepazīstināja ar ziemciešu kopšanas pamatnosacījumiem un atklāja savas pieredzē uzkrātās atziņas par veiksmīgu ziedu audzēšanu. Sanita stāstīja par augsnes sagatavošanu un puķu salikumiem, tos pareizi sakombinējot, ziedi dārzā priecēs teju visu gadu. Klātesošie iepazinās ar dažādām ziemciešu šķirnēm, to īpatnībām augšanas procesā, kuros mēnešos kuri ziedi ziedēs un kā puķes pareizi apkopt. Piemēram, kaķumētras labi augs saules gaismā, arī sliktā zemē. Kā pastāstīja Sanita, kaķumētra nav «agresīva» puķe, tā ir viegli valdāma, kur to iestādīs, tur tā augs. Apgriežot ziedus, kaķumētra ar krāšņiem ziediem priecēs no maija līdz pat septembra beigām. Pelašķus var izmantot kā augsnes pamatu, kas satur lielās puķes. Tiem raksturīga krāsu daudzveidība – no viena pudura iespējams iegūt vairāku krāsu kombinācijas.

Rundāles novada Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja un semināra organizatore Ludmila Knoka «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka tikšanās ar puķu audzētājiem bijusi lietderīga. «Šiem audzētājiem ir izdevies hobiju pārvērst par darbu. Rundāles novadā ir daudz ļaužu, kuri spētu paveikt ko līdzīgu, tāpēc šādi semināri ir nepieciešami,» tā L. Knoka.

Saulainiete Marita Jaungaile ir dārzniece, un tikšanās laikā iegūtās zināšanas tiks liktas lietā. «Uzzināju, kā pareizi kombinēt ziedus. Sanitas stāstījums bija aizraujošs un interesants. Esmu ļoti apmierināta ar seminārā dzirdēto un redzēto,» tā Marita.

Edīte Muravjova seminārā par ziediem bija pirmo reizi. «Pavasarī došos pie audzētājiem uz Tukumu pēc stādiem. Uzreiz pēc prezentācijas audzētavas mājaslapā izpētīju un pierakstīju nosaukumus ziediem, kurus vēlos redzēt savā dārzā. Lietderīgi pavadīts laiks, tik daudz jaunu nianšu par ziemcietēm uzzināts! Esmu iedvesmota. Nespēju sagaidīt, kad varēšu teorētiskās zināšanas pārvērst praktiskās darbībās savā dārzā,» tā Edīte. Līdzīgās domās ir Zaiga no Rundāles. «Paldies Ludmilai par semināru. Pērn stāstīja par kokiem un krūmiem, šogad – par ziediem. Esmu apguvusi daudz ko jaunu un varu droši sacīt, ka pavasarī man būs pašai savs botāniskais dārzs,» tā Zaiga.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jā...

Jauki,ka tiek organizēti šāda veida pasākumi, taču kā lai darba laikā, darba dienā uz šādu pasākumu tiek cilvēks, kura tiešais darbs nav saistīts ar puķkopību, un kuram jābūt darbā? Pieļauju, ka vakarpusē,vai brīvdienā šāda pasākuma apmeklētāju skaits būtu vismaz divkāršots.

pirms 3 gadiem, 2016.01.28 19:25

Vietējās ziņas