Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seminārā Vecumniekos veido salmu mājas stūrus 1

Vecumnieku novada «Uzkalnu» topošajā ekociematā sestdien un svētdien, 30. un 31. jūlijā, notika ekobūvniecības seminārs.

Vairāk nekā desmit cilvēku, arī ģimenes ar bērniem, apguva salmu mājas stūru veidošanas prasmi biedrības «Salmu māja» meistara Aleksandra Ļubinska vadībā. Darbs sācies ar īsu ievadu salmu būvniecības pamatos, piemērus meistars demonstrēja pirms diviem gadiem sāktajā «Uzkalnu» mājā, kurai teju izveidotas sienas un pērn uzlikts plēsto dēlīšu jumts.

«Sākumā karkass un salmu ķīpu konstrukcija stāvēja zem polietilēna plēves, tāpēc dažas ķīpas bija sabojājis lietus,» «Bauskas Dzīvei» stāsta biedrības «Bioville» dalībniece Marianna Lipņicka. Apmainītas sešas samirkušās ķīpas, aizvietojot ar jaunām. Ekociemata veidotāja Gabriela Lipņicka skaidro, ka atlikušie salmi zudumā neies – tos izmantos permakultūras dobēs dārzeņu un garšaugu audzēšanai.

A. Ļubinskis ierādīja, kā sadalīt vai apvienot salmu ķīpas, pielāgojot tās ēkas karkasa izmēriem. Darbnīcas dalībnieki iemēģināja instrumentus – saišu liekamās adatas un āmurus, ar kuriem blīvē vai atdala salmus.

Topošajai mājai ieliktas durvis, kas tiek izmantotas otrreiz un pirms tam atjaunotas. Mājas galvenajā telpā sagatavoti materiāli dūmvada ierīkošanai. Ja viss ritēs raiti, ekociemata veidotājas lielo semināru telpu «Uzkalnos» plāno atklāt nākamgad.

Jau vēstīts, ka rīdzinieces Marianna un Gabriela Lipņickas «Uzkalnos» veido ekociematu, kurā ar laiku varēs apgūt dažādus «zaļās» būvniecības paņēmienus un atjaunojamās enerģijas ieguves veidus. Kā vēsta Marianna, sākusies sadarbība ar izglītības iestādēm, lai ekobūvniecību te varētu apgūt jaunie speciālisti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Tas ir ārprāts!

Mūsu Padomju kolchozā salmu mājas būvēja cūkām! Varbūt, zemnīcās sāksim dzīvot!
Es zinu ,kas ir īsts un labs: piens, krējums, gaļa, māja, bet tas nav no šiem laikiem!!!!!
Izaugām labi baroti un pensiju varēsim gaidīt no "70" Jaunie būs pensijas līmenī no 45!?
Kā tie, kuri noticēs propogandistiem, dzīvos tādās mājās laukos?
Ar siltumsūkņiem un ēku siltināšanu neesat iegrābušies?

pirms 2 gadiem, 2016.08.01 19:49

Vietējās ziņas