Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Senā dzīvesveida skolu atvērs Bauskas pilī 2

Bauskas pils muzejs aicina interesentus apgūt jaunas prasmes, iesaistoties Senā dzīvesveida skolas nodarbībās. Ģimenēm ar bērniem un citiem interesentiem adresēta programma ir šīs sezonas jaunums, informē muzeja speciāliste Ilona Taure.Nodarbības turpināsies no jūnija līdz augustam katra mēneša otrajā sestdienā. Seno prasmju skolas dalībnieku pirmā tikšanās ir paredzēta 12. jūnijā. Ieejas biļete muzejā vienlaikus būs arī nodarbību dalībnieka karte. Nekādi materiāli pašiem līdzi nav jāņem.  Šajā dienā varēs apgūt knipelēšanu, gatavot ādas maciņus, zīmēt kartītes, uz ugunskura pēc senas receptes pagatavot omleti, piedalīties galma deju stundā, 15. - 17. gadsimta spēka un veiklības spēlēs. Nodarbības sāksies jau pulksten deviņos un turpināsies līdz vēlai pēcpusdienai. Nākamajās tikšanās reizēs - 10. jūlijā un 14. augustā - apgūstamo prasmju loks tiks dažādots.  Izglītojošo programmu pils muzeja speciālisti izveidoja sadarbībā ar domubiedriem un entuziastiem. Brīvprātīgie palīgi vadīs arī Senā dzīvesveida skolas vairākas nodarbības.  Par pils muzeja partneriem stāsta Ilona Taure: «Baušķeniece Sanita Behmane-Baibakova ir virtuoza rokdarbniece. Knipelēšanas iemaņas viņa interesentiem mācīja Bauskas pilsētas svētkos pagājušā gada rudenī, kad pils muzejā bija iekārtotas radošās darbnīcas. Sanita pērn sāka apmeklēt seno deju kursus muzejā, viņa labprāt iesaistās dažādās mūsu iestādes aktivitātēs.  Ieva Bronko-Pastore Senā dzīvesveida skolā rādīs, kā no ādas strēmelītēm pagatavot maciņu. Ieva ir seno deju grupas pamatsastāva dalībniece. Zīmēt neparastas kartītes, izmantojot ikonās redzamos simbolus un ornamentus, apmeklētāji varēs brunavietes Ilutas Straģes vadībā. Viņa, studējot Latvijas Kristīgajā akadēmijā, ir apguvusi arī ikonu glezniecību. Kartīšu zīmēšanai netiks izmantotas parastas, veikalā pirktas krāsas, bet gan tādas, kuru receptūru izstrādājusi Iluta un kas vairāk atbilst vēsturiskajam analogam. Nākamo amatu prasmju nodarbību vadīšanā iesaistīsies ari vecsauliete Agate Vītola.»  Virējas lomā iejutīsies Ilona Taure. Bauskas vecās pils pagalmā atradīsies pavarda vieta. Ēdienus, gluži kā senatnē, dalībnieki paši gatavos uz uguns. Muzeja speciālisti ir atraduši daudz vēsturisku recepšu, bet nodarbībām Ilona izvēlēsies ātri un vienkārši pagatavojamas maltītes. Nepieciešamos virtuves piederumus un izejvielas nodrošinās Valrāves krogs, kas darbojas pilī. Pirmais ēdiens, ko varēs baudīt jau 12. jūnijā, būs omlete «Hanoney». Lai saglabātu noslēpumu, Ilona recepti neatklāj.  Ikviens varēs doties uz pils senatnīgo zāli un apgūt renesanses laikmeta galma deju elementus. Spēka un veiklības spēles nebūs vis parasti fiziski vingrinājumi, jo dalībniekiem vajadzēs iedziļināties vācu renesanses mākslinieka Pītera Breigela Vecākā gleznās un pēc iespējas autentiskāk atveidot žestus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Aija

Ko lai saka, malači! Galvenais lai novada vadība ierauga to, ka Bauskas pils darbinieki un, jo sevišķi- ši jaunā, aktīvā deju , izrādās arī ēsānas kultūras vadītāja, jūt atbalstu gan morāli, gan materiāli. patiešām jūtams, ka šeit cilvēki grib un māk strādāt!

pirms 8 gadiem, 2010.06.09 10:19

Vietējās ziņas