Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sestdien aicina uz Rundāles novada svētkiem 17

Sestdien, 2.jūnijā, Rundāles pils dārzā tiks atzīmēti Rundāles novada svētki, kam šogad dots nosaukums  «Pa zaru zariem, pa lapu lapām».

Bezmaksas ieejas aproces Rundāles pils dārzā iedzīvotāji var saņemt Rundāles novada domē, Viesturu un Svitenes pagastu pārvaldēs, Saulaines pakalpojumu sniegšanas punktā, kā arī uz vietas pie ieejas pasākuma dienā, ziņo Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Lielkoncerta veltījums ir Baltijas tautu simtgadei. Svētku simbols ir pasaules jeb Austras koks. Par svētku simbolu tas tika izvēlēts tāpēc, ka šis koks simbolizē saules ceļu, pasaules kārtību, dienas ritmu, attēlo cilvēka priekšstatu par pasauli, kā arī simbolizē tā saikni ar garīgumu. Zīme apvieno mūsu senčus, mūs un mūsu bērnus, pagātni, tagadni un nākotni, lēš svētku organizētāji.

Novada svētku dalībnieku vidū pulcēsies: deju kolektīvi «Reketys» (Lietuva), «Laieldes» (Igaunija), teātra studija «Savējie», vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) «Rundāle», senioru deju kolektīvs (SDK) «Šurpu turpu», sieviešu koris «Runda», folkloras kopa «Svitene», Pilsrundāles vidusskolas deju kolektīva «Madaras» mazie un lielie dejotāji.

Domes priekšsēdētājs atklāj, ka Eiropas Savienības programmas «Eiropa pilsoņiem» starptautiskā projektā «TWINNING=WINNING» svētkos viesosies arī pašdarbības kolektīvi un sadraudzības pašvaldības no Lietuvas, Igaunijas, Itālijas, Vācijas, Francijas, Polijas, Baltkrievijas. Projekts tiek īstenots no 31. maija līdz 3. jūnijam. Tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju pilsonisko apziņu, veicināt līdzdalības praksi dažādos sabiedriskajos un demokrātiskajos procesos, savstarpēji sadarboties, iepazīt cits cita kultūru, saliedēties.

«Tā kā projekta dalībnieki pie mums ieradīsies jau šīs nedēļas ceturtdienā, mēs viņiem esam sagatavojuši Bauskas pils apmeklējumu. Piektdien būs nacionālās kultūras vakars, kurā mēs demonstrēsim Latvijas tautastērpu, goda galdu. Stāstīsim par Latvijas kultūras dzīvi, kā arī notiks sarunas par visiem interesējošiem jautājumiem. Sestdien pirms svētku atklāšanas Saulaines profesionālajā vidusskolā norisināsies diskusija par sadarbības tīklu veidošanu, pieredzi, ieguvumiem. Savukārt atpūtas kompleksā «Miķelis» no Itālijas viesosies orķestris «Santa Cecilia». Viesi piedalīsies arī Rundāles novada svētkos,» piemetina A. Okmanis.

Kopumā projektā iesaistīti ap 180 tiešo dalībnieku – tie ir sadraudzības pašvaldību pārstāvji, amatierkolektīvu dalībnieki un iedzīvotāji. Projekts tiek līdzfinansēts programmā «Eiropa pilsoņiem 2014 – 2020». Kopējais finansējums ir 18 000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Kiča

Kam atskaitei?

pirms gada, 2018.05.30 19:06

Lasītāja

Es katru gadu braucu uz šiem svētkiem - ļoti interesanti un daudzveidīgi, no ķeksīša ne miņas... vienīgi koncerti parasti ir ļoooti gari, tos mazliet vēlams saīsināt. Cits viss Rundāles svētkos ir super!

pirms gada, 2018.05.30 13:33

Apburtais loks laukos

Braukā pa svētkiem un tad kauc ka nav ko rīt. Kam ir zeme tie prasa dotācijas, nabagi algas pielikumu, vai bēg uz pilsētām.

pirms gada, 2018.05.30 15:14

Nosaukums

«Pa zaru zariem, pa lapu lapām»
Vai par godu nokaltušajiem kokiem zelta alejā ?

pirms gada, 2018.05.31 15:35

Pensionārs

Svētkus svinēs bet novadam piederošo teritoriju nevīžo sakopt,sliņki visa vadība.

pirms gada, 2018.05.31 15:54

Rundāle

Piekrītu,normāls saimnieks sakopj teritoriju,lai būtu prieks svētkus svinēt.

pirms gada, 2018.05.31 22:37

Vita

Kaut kādi stulbi tie komentāri!Tāpēc jau nekā nav tiem, kuri te tērgā.Viss slikti.Jāpriecājas par skaistumu un citu ieguldīto darbu!Ikviens no darba grupas ielicis lielu darbu.Izbaudiet un priecājieties!

pirms gada, 2018.05.31 20:40

Sušķis

Svētki sūnu ciemā,laimes lācis arī būs?

pirms gada, 2018.05.31 22:29

transports

Kā ar transportu? Cikos kursēs no Viesturiem un Svitenes? Vai kājāmgājējiem jāsēž mājās?

pirms gada, 2018.06.01 12:48

vietējais

Kāds finansējums iedzīvotājiem un pašmāju amatierkopām?

pirms gada, 2018.06.01 12:51

dita

Lieliski!Labs laiks, koncerts košs un negarš!Mums un mūsu ārzemju draugiem nu ļoti!

pirms gada, 2018.06.03 10:19

kuukaa

koncerts galigi nepatika.fui.tikai večiem tas bija veltits.jauniesien tur nebija ko skatities un tas bedigi.

pirms gada, 2018.06.03 20:20

miza

Nu jāa it kā jau bija teikts,ka svētki veltīti Dziesmu unn deju svētkiem, bet tiem ,kam nepatīk tautu dejs,tiešām nekā cita nebija.Pat mazajiem citus gadus bija teātris.Tās tautu dejas aknās jau.

pirms gada, 2018.06.03 22:21

novadnieks

svētki vadībai un ārzemju viesiem, parastais mirstīgais tur netika, aigas atskaites koncerts. tādi svētki vēl nav bijuši, nekādi

pirms gada, 2018.06.04 17:29

Vietējās ziņas