Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sestdien Bauskā deju konkursā «Bigas krūze» meklēs īpašnieku

Latviešu dejas zelta fonda konkursā «Bigas krūze» sestdien, 16. janvārī, Bauskas kultūras centrā (BKC) piedalīsies 14 amatierkopas. Tā informē BKC sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Māla.

Latvijas vidējās un senioru paaudzes deju kopu konkurss sadancis «Bigas krūze» Bauskā notiek jau otro gadu. Tas pērn iedibināts, godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti. Skates iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru – aizvadītā gadsimta 50., 60., 70. gados iestudētās latviešu tautas dejas.

Augstāko žūrijas vērtējumu guvušais ansamblis iegūs konkursa galveno balvu – ceļojošo deviņus kilogramus smago tērauda «Bigas krūzi». Pērn tā aizceļoja līdzi Īslīces pagasta deju kopai «Līdums». Šogad īslīcieši par šo balvu vairs sacensties nevarēs.

«Aizvedīsim krūzi uz Bausku, nodosim to jaunajiem īpašniekiem. Taču arī mūsu dejotāji gatavo divus priekšnesumus, kurus atrādīsim žūrijai. Tas nekas, ka mūsu sniegumu nevērtēs. Meistarību nedrīkstam pazemināt, jo esam apņēmības pilni par «Bigas krūzi» cīnīties atkal nākamgad,» stāsta Īslīces kultūras nama vadītāja Aiga Baltalksne.

Katrs kolektīvs sadancī izdejos divas dejas – vienu no latviešu deju zelta fonda, otru – pēc izvēles. Žūrijā strādās Deju svētku goda virsvadītāja Rita Spalva, horeogrāfs un deju pedagogs, Deju svētku virsvadītājs Uldis Šteins un bijušā Valsts deju ansambļa «Daile» baleta mākslinieks, Latvijas Universitātes Tautas deju ansambļa «Dancis» horeogrāfs, baletmeistars un repetitors Egīls Polis.

Deviņus kilogramus smagā kausa, kas nosaukts par «Bigas krūzi», dizaina autors ir  baušķenieks Gatis Zotovs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas