Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sestdien izskanēs ceturtie Vecumnieku novada dziesmu un deju svētki

Vecumniekos 28. maijā uz IV Vecumnieku novada dziesmu un deju svētkiem pulcēsies vairāk nekā 500 dalībnieku no Vecumnieku novada skolām, Bauskas un Rīgas izglītības iestādēm, kā arī jauniešu kolektīvi no Kokneses novada.

Šie būs ceturtie Vecumnieku novada dziesmu un deju svētki, kurus šoreiz iezīmēs Latvijas simtgades gaidas. Ceļā uz mūsu valstij tik nozīmīgo jubileju, aicinājām dalībniekus veidot svētkus, kas apliecina mūsu bērnu un jauniešu mīlestību uz savu zemi un gatavību veidot Latvijas nākotni, balstoties uz tradīcijām, apgūstot tautas gudrības caur deju un dziesmu, kā arī paceltu galvu, lūkojoties mūsu zemes nākotnē.

Uz krāšņu svētku programmu tiek aicināti visi Vecumnieku novada iedzīvotāji un viesi. Pulksten 18.30 krāsains IV Vecumnieku novada dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens vīsies cauri Vecumnieku centram, no Mūzikas un mākslas skolas līdz pat brīvdabas estrādei, kur jau plkst. 19 sāksies svētku lielkoncerts «Mana zeme». Apmeklētāji tiek aicināti iesaistīties gājienā un pavadīt bērnus un jauniešus līdz Vecumnieku brīvdabas estrādei.

Lielkoncerta stāstam izvijoties caur četrām stihijām – zemei, gaisam, ūdenim un ugunij, klātesošie tiks mudināti apzināties savu vietu un lomu dabā, mūsu zemē, mūsu valstī. «Manas zemes» režisore un scenārija autore ir Ieva Niedre, savukārt koncertu kuplinās komponists Valts Pūce, kurš īpaši Vecumnieku novada dziesmu un deju svētkiem ir aranžējis vairākas savas dziesmas, kas izskanēs koncertā. Tajā piedalīsies «Pūces etnogrāfiskais orķestris», sabraukušos dejotājus un dziedātājus atbalstīs un koncertu bagātinās arī pūtēju orķestris «Skaistkalne».

Darbs šo svētku plānošanā un idejas izstrādē sākās jau 2015. gada rudenī, kopā sanākot radošajai komandai – IV Vecumnieku novada dziesmu un deju svētku radošās komandas vadītājam Jānim Kovalam, režisorei, scenārija autorei Ievai Niedrei, svētku producentei Agritai Laudurgai, horeogrāfei, deju kopu virsvadītājai Valijai Vainai, 1. – 5. klašu koru virsvadītājai Ingrīdai Zemļinskai, 6. – 12. klašu koru virsvadītājai Zaigai Jēgerei un pūtēju orķestra «Skaistkalne» diriģentam Jānim Kalniņam. Ar lielu iesaistīto kolektīvu vadītāju darbu gada garumā svētku ideja tika attīstīta līdz krāšņam lielkoncertam, kuru apmeklētāji varēs baudīt jau šajā nedēļas nogalē.

Vecumnieku novada dziesmu un deju svētkus organizē Vecumnieku novada dome ar Zemgales plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas