Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Siltuma maksa mainīsies maz

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija informē, ka saņemts akciju sabiedrības «Latvijas Gāze» iesniegums ar lūgumu noteikt jaunu kapitāla atdeves likmi. Kā tas iespaidos gāzes tarifus, pagaidām nav prognozējams.

Mūsu novados ir trīs iestādes, kurās maksa par siltumu atkarīga no a/s «Latvijas Gāze» gāzes cenas maiņas. Mainīgs tarifs ir SIA «Bauskas siltums», «Īslīces ūdens» un «Iecavas siltums».

«Latvijas Gāzes» kapitāla atdeves likme pēdējo reizi noteikta 2008. gadā astoņu procentu apmērā. «Kad ir skaidra kapitāla atdeves likme, komersants var sākt gatavot jaunu tarifu aprēķinu. Tas nozīmē, ka «Latvijas Gāze» var vērsties Regulatorā ar jaunu dabasgāzes apgādes pakalpojumu tarifu projektu, kas varētu būt saistīts ar dabasgāzes tirdzniecības apjomu kritumu. Vērtēsim, vai iesniegumā norādīta visa informācija, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai,» skaidro Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes loceklis Rolands Irklis, piebilstot, ka šis process var aizņemt dažus mēnešus.

Ziņu aģentūra LETA informē, ka 2014. gada deviņus mēnešus a/s «Latvijas Gāze» pabeidza ar 12,9 miljonu eiro peļņu, kas ir par 7,2 procentiem mazāk nekā attiecīgajā 2013. gada periodā, kad uzņēmuma peļņa bija 13,9 miljoni eiro. 2014. gada deviņos mēnešos patērētājiem pārdota dabasgāze un sniegti pakalpojumi par 333,6 miljoniem eiro, kas ir par 20,2 procentiem mazāk nekā attiecīgajā 2013. gada periodā.

SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis informē, ka februāris pagaidām ir pēdējais mēnesis, kad tiek prognozēts gāzes cenas kritums. «Savulaik paredzēja, ka cena saruks līdz martam, bet prognoze mainījās. Gāzes cena ir pastarpināti saistīta ar naftas cenu, rēķinot pēdējo deviņu mēnešu vidējo, tāpēc tā nemainās straujiem lēcieniem. Tagad naftas cena ir nedaudz augstāka, tāpēc prognozē nemainīgu gāzes cenu. Vēl viena problēma ir tā, ka naftas produktus pārdod par dolāriem, valūtas maiņas attiecība starp dolāriem un eiro arī regulē cenu,» atzīst I. Rūsis. Viņš uzskata, ka baušķeniekiem par cenu maiņu nav jēgas uztraukties, jo koģenerācijas stacijas siltuma izmaksas nodrošina to, ka pat ar ievērojami augstākām cenām maksa par siltumu mainās maz.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas