Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Simtgades svētceļnieki piestāj Rundāles novadā 6

Lūdzoties par Latvijas valsti un cilvēkiem,  svētceļnieku grupa, uzstādot mērķi 100 dienās apiet apkārt Latvijas robežai, īsteno simtgades svētceļojumu.   Svētceļnieki no Aglonas izgāja 6. maijā un savu galamērķi 13.augustā noslēgs turpat Aglonā. Otrdien, 24. jūlijā,  viņi sasniedza Rundāles novadu.

Rundāles novada Pilsrundāle šonedēļ bija viens no punktiem, ko šķērsoja simtgades svētceļnieku grupa. Pilsrundāles vidusskolā svētceļnieki pulcējās uz tikšanos ar vietējiem iedzīvotājiem. Svētceļojuma ideju izlolojis un cilvēkus uz kopīgu ceļu aicināja Bauskā dzimis un skolojies priesteris Arnis Maziļevskis, kurš tagad kalpo Ilūkstes novada Bebrenes, Grendzes un Eglaines draudzēs.

"Mēs no rīta ceļamies ap septiņiem, pus astoņiem, parasti astoņos ir brokastis, ejam ceļā. Vidēji mums ir 18 kilometri, bet sanāca, ka sākumā mums bija vairāk kilometru, taču vēlāk mazāk. Pa ceļam ejam, dziedam, lūdzamies Rožukroni, slavējam Dievu. 

Ir laiks, kad mums ir klusums, kad mēs lasām Dieva vārdu un klusumā ļaujam Dievam ienākt mūsos. Ir laiks, kad mēs vienkārši parunājamies, pa ceļam atpūšamies, katru dienu ir dievkalpojums, tikšanās ar vietējiem cilvēkiem”, Latvijas Radio stāsta priesteris Arnis Maziļevskis.

Svētceļnieku grupā dalībnieku skaits mainās, pirmajā dienā ceļā devās piecdesmit trīs, tad skaits samazinājās līdz aptuveni divdesmit cilvēkiem. Simtgades svētceļojuma grupai var pievienoties ikviens interesents, izvēloties, cik lielu attālumu ir vēlēšanās un varēšana mērot kopā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ieteikums

Šīs bezjēdzīgās klīšanas vietā labāk strādāt un dot kaut niecīgu pienesumu Latvijas ekonomikai!

pirms gada, 2018.07.24 23:00

hm...

ne jau visu var mērīt taustāmās un materiālās lietās

pirms gada, 2018.07.24 23:05

vispār

jau Latvijas sabiedrība tikai iegūtu, ja liela tās daļa kaut kur klīstu līdz aizklīstu,
nevis mēģinātu dot jebkādu pienesumu jebkam.

pirms gada, 2018.07.25 00:22

pensionare

Lai Dieva gars speku dod un kajas nepiekust ejot SVETCELOJUMA PAR SVETIBU LATVIJAS 100 GADIEM.!Prieks par ARNI,kura saknes nak no BAUSKAS un ari vinam DIEVPALIGU.!!!

pirms gada, 2018.07.25 08:33

Olis

Kad šī lētticīgo cilvēku krāpšana vienreiz beigsies! Bībeles tēlu Mariju svētie tēvi uzcēla debesis mūsu ēras 8. gs., mūžīgā (!) Dieva dzemdētājas statusu – piešķīra Halcedonas koncilā 451. gadā, Marijas miesu paradīzē “nogādāja” pāvests Pijs XII 1950. gadā. Atliek tikai nosaukt paradīzes atrašanās koordinātas. Vai tiešām Bībeles pasaku papildināšana vairo dievlūdzēju uzticēšanos pasaku stāstītājiem? Kristiešu sludinātāji demonstratīvi ņirgājas par naivajiem dievlūdzējiem. Svētā gara ”ierašanās” aizrautīgākajiem laupa saprātu. Skatīt youtube video “raganu āmurs”.

pirms gada, 2018.07.25 12:50

P

Vai ta baznīca vairs nav atdalīta no valsts?Vai svētceļņieki zina,ka viņi dodas uz Aglonu 100 gades ietvaros(rāmjos)?

pirms gada, 2018.07.25 17:24

Vietējās ziņas