Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Simtgades zaļumballes būs visos mūspuses novados 3

Sestdien, 11.augustā, tieši simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas, vairāk nekā 140 vietās Latvijā vienlaikus noritēs simtgades zaļumballes. Mūspusē varēs lustēties Bauskā, Iecavā, Stelpē un Svitenē.

Bauskas pilskalna estrādē šodien plkst.20 notiks komponista Eduarda Rozenštrauha 100 gadu jubilejas dižkoncerts "Rozenštrauha gadsimts", informēja Bauskas kultūras centrā.

Koncertā skanēs neatkārtojamās un populārākās Rozenštrauha dziesmas - "Zilais lakatiņš", "Vecpiebalgas ūdensrozes", "Ai, māte Latgale" - un citi skaņdarbi, ko "MC Orķestris" pavadībā izpildīs Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Andris Daņiļenko, Dainis Porgants un citi mākslinieki. Ieeja pasākumā par maksu.

Pēc koncerta plkst.22 sekos Latvijas valsts simtgades zaļumballe kopā ar Ivo Grīsniņu Grīsli un "MC Orķestri".

Arī Stelpē pirms dančiem ieplānots maksas pasākums. Septiņos vakarā Stelpes estrādē uzstāsies Dailes teātra dziedošo aktieru grupa «Ilga» (Lauris Subatnieks, Gundars Silakaktiņš un Aldis Siliņš). Savukārt plkst. 21 būs balle, kurā muzicēs, dziedās, dejos un spēlēs Vecumnieku novada pūtēju orķestris «Skaistkalne», lauku kapela «Savējie», folkloras kopa «Tīrums» un sieviešu vokālie ansambļi no Misas, Skaistkalnes, Stelpes un Valles. Piedalīsies arī akordeonists Dzintars Morozovs un saksofonists Juris Krūmmalis.

Vietējie un kaimiņu pagastu amatierteātri nelielos uzvedumos izdzīvos ikdienišķas ainas dažādos Latvijas vēstures posmos. Tiks izrādīti fragmenti no latviešu kinofilmām, kurās virmojušas zaļumbaļļu kaislības.

Iecavas un Rundāles novados papildus norises nav paredzētas. Simtgadei veltītā zaļumballe, kurā spēlēs Raitis un Mareks Iecavas estrādē sāksies plkst. 22. Šajā pašā laikā danči sāksies arī Svitenes muižas parkā, kur par mūziku gādās Ingūna Zuika un grupa «Versija».

"Balle zaļumos – tā ir īpaša maģija, kad dejo visi – gan kautrīgais skolas puika ar apmulsušu klases meiteni, gan bravurīgais pagasta zemnieks ar sievu, gan pilsētas švīts ar tikko iepazītu jaunkundzi vējā plīvojošiem matiem..." klāsta idejas autori – Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja pārstāvji.

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. ."Mēs šo tradīciju esam kopuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas ziņģes un dažādos laikos atļautas un aizliegtas dziesmas, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās satikšanās reizēs. Tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās, kas var pārtapt arī lieliskā ieguldījumā jūsu kopienai," teic Valsts simtgades biroja projektu vadītāja Jolanta Borīte.Pievieno komentāru

Komentāri 3

Dejotāji

Bauskā bija nevis zaļumballe,bet rokkoncerts. Neviena dziesma nebija piemērota dejošanai. Neviena valcerīša,vieni kratekļi.

pirms 7 mēnešiem, 2018.08.12 08:10

Apmeklētāja

Stelpē galīgi garām. Vai tiešām nevarēja uzrīkot superīgu zalumballi lai var izdejoties?

pirms 7 mēnešiem, 2018.08.12 10:58

Piekrītu

Zaļumballe tika pataisīta par īstu balagānu !

pirms 7 mēnešiem, 2018.08.12 23:13

Vietējās ziņas