Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sirseņi apdraud daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus 1

Dažos dzīvokļos karstajā laikā logi netiek atvērti. Tā notiek Bauskā, Dārza ielā 10, kur trešā stāva sienas konstrukcijās apmetušies sirseņi. Kāda iedzīvotāja jau trīs reizes apmeklējusi mājas apsaimniekotāju SIA «Bauskas namsaimnieks», cerot saņemt palīdzību. Tomēr rezultātu nav. Skaidro SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes locekle Jolanta Ķikute: «Situācija Dārza ielas 10. mājā ir īpaša. Viens iemītnieks ir vērsies tiesā pret mūsu uzņēmumu.  Tāpēc ir nosacījums, ka bez mājas vecākās atļaujas mēs nevaram veikt nevienu darbību. 12. augustā mūsu darbinieki tikās ar mājas vecāko, bet nekāda informācija par sirseņiem netika sniegta.» Apsaimniekotāja pārstāvji uzskata, ka šī kārtība ir zināma visiem mājas iedzīvotājiem, bet daži atzīst, ka par to nav dzirdējuši. SIA «Balt Ursus» nodarbojas ar dezinsekcijas pasākumiem, arī sirseņu iznīcināšanu. Firmas valdes loceklis Juris Deberjuks sacīja, ka mājas trešajā stāvā darbus var veikt tikai tad, ja tiks nodrošināts pacēlāja atbalsts, vēlams pirms tam redzēt arī ventilācijas šahtu shēmu, jo izskatās, ka pūznis atrodas tieši ventilācijas sistēmā. Ar apsaimniekotāju panākta vienošanās, ka dezinsekcijas pasākumi tiks veikti 20. augustā.Par sirseņu bīstamību informēja veterinārārsts Jānis Bite: «Varu pastāstīt par savas bērnības pieredzi - man divi iedzēla, gandrīz sākās plaušu tūska. Bērnam sirseņu kodumi var būt letāli. Labi, ka toreiz ātri aizgādāja uz slimnīcu. Sirseņa kodums var izraisīt alerģisku reakciju, kas rada plaušu tūsku, un cilvēks var nosmakt. Tas ir viens no Latvijas bīstamākajiem lidojošajiem kukaiņiem. Alerģiskā reakcija ir atkarīga no katra cilvēka imūnsistēmas.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Iedzīvotājs

Mājas vecākais ir tikpat kā mājas īpašnieks. Tā nolemj B.Namsaimnieka vadība,lai nebūtu jāuzklausa iedzīvotāji. Kad sirsenis iekodīs mājas vecākajam,tad arī sāks kaut ko darīt. Nevienu darbu nedrīkst veikt bez mājas iedzīvotāju sapulces lēmuma.Tā ir teikts līgumā, izņemot ārkārtas gadījumu,kad ir avārijas situācija.

pirms 8 gadiem, 2010.08.18 16:54

Vietējās ziņas