Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaistkalnē applūdis jaunais gājēju celiņš, bet Bārbeles pagastā draud applūst muzejs 7

Skaistkalnē applūdis jaunais gājēju celiņš, bet Bārbeles pagastā draud applūst muzejs

Augsta gruntsūdeņu līmeņa dēļ Skaistkalnē Vecumnieku novadā applūdis jaunais gājēju ceļš, bet Bārbeles pagastā augstais ūdens līmenis Iecavas upē apdraud brīvdabas muzeju «Ausekļu dzirnavas», aģentūru LETA informēja Vecumnieku novada pašvaldības izpilddirektore Aiga Saldābola.

Novada teritorijā applūdušas pļavas un lauki, arī Misā, Mēmelē un Iecavas upē ir augsts ūdens līmenis.

Pašvaldībai pašlaik nav informācijas, ka būtu nepieciešama iedzīvotāju evakuācija no mājām, lai gan kādai mājai ūdens jau skalojas ap pamatiem. Tāpat kritiska situācija ir pie brīvdabas muzeja «Ausekļu dzirnavas», kas atrodas Iecavas upes tuvumā.

Muzeja pārvaldniece Dita Strēle aģentūrai LETA pastāstīja, ka īpašuma saimnieki novēro ūdens līmeni Iecavā un vajadzības gadījumā būs gatavi rīkoties, nozīmīgākos koka eksponātus no pirmā stāva pārceļot uz otro vai arī aizvedot tos projām. Smagos lauksaimniecības spēkratus, kas atrodas dzirnavu pagalmā, gan evakuēt nebūšot iespējams.

«Pašlaik evakuācija vēl nav nepieciešama,» klāstīja muzeja pārstāve.

Strēle atminās, ka pēdējie lielākie plūdi dzirnavu teritorijā piedzīvoti pavasarī pirms pieciem vai sešiem gadiem, taču janvārī nekas līdzīgs noticis nav.

Nedēļas nogalē muzejā paredzēts privātais pasākums, tāpēc muzeja saimnieki īpaši pievērš uzmanību upē notiekošajam un laikapstākļiem, lai informētu pasūtītājus, vai pasākums varēs notikt.

Savukārt Skaistkalnē augsta gruntsūdeņu līmeņa dēļ applūdis nesen izbūvētais gājēju ceļš. Lai risinātu situāciju, tiks lūgta a/s «Latvijas Valsts ceļi» palīdzība.

Jau ziņots, ka Iecavas labā krasta pietekā Misā ūdens līmenis pakāpies līdz augstākajai atzīmei kopš 2013. gada pavasara paliem.

Novērojumu stacijā «Lielveisi», kas atrodas uz Olaines un Ķekavas novada robežas, ūdens līmenis pacēlies 2,58 metrus virs nulles punkta, un šāds ūdens līmenis ir 2,3 metrus augstāks par janvāra normu.

Tāpat ziņots, ka 2016. un 2017. gadā Skaistkalnē autoceļa nodalījuma joslā ir izbūvētas jaunas komunikācijas – rekonstruētas ūdensvadu un kanalizācijas sistēmas, pārbūvēti sakaru un elektrotīkli. Lielākajā daļā ciemata izbūvēti arī jauni gājēju celiņi. Atjaunota caurtekas hidroizolācija pār nelielo Dzērvītes upi. Darbus veica SIA «Ceļu būvniecības sabiedrības «Igate»».

Tuvākajās dienās Latvijā būs maz nokrišņu, tādēļ nav gaidāms īpaši liels ūdens līmeņa kāpums upēs. Ienākot jaunām ūdens masām no Baltkrievijas, turpināsies pakāpeniska ūdens līmeņa paaugstināšanās Daugavā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

vietejais no skaistkalnes

i negaidiet ka Latvijas Valsts celi ko iesaks,gaidiet gan jau udens izzus

pirms gada, 2018.01.02 17:30

Zane.

Ko gan Latvijas valsts ceļi var padarīt nelabvēlīgiem laikapstākļiem?

pirms gada, 2018.01.02 18:46

hmm

Kapec vel lidz shim mirklim nav ierosinata kriminallieta pret SIA «Ceļu būvniecības sabiedrības «Igate».?

pirms gada, 2018.01.03 01:30

projekts

Ne jau Igate vainīga pie nekvalitatīvā projekta,bet projektētājs un ekspertu armija,kas to nodeva būvniecībai !

pirms gada, 2018.01.03 14:24

to peojekts

lai tad prokuratura ari veic izmekleshanu, bus redzams kas vainigs un kas pilniba apmaksas raditos zaudejumus ka ari nesis atbildibu par izsaimniekotiem lidzekliem

pirms gada, 2018.01.03 14:33

Bauriem

Laukos ir laucinieki, man nemaz viņus nav žēl, visi viņi ir atpalikuši no evolūcijas, strādāt neprot, tikai zog.

pirms gada, 2018.01.03 12:25

Kukurūza

BAURI - tavs niks par tevi jau visu pasaka. Cik tu esi prasts savā viedoklī. Parocies tik dziļāk savās saknēs un atradīsi gan atpalikušos no evolūcijas, strādāt nepratējus un zagļus cik nevajag. Tā kā pats jau no turienes vien esi cēlies. Tavs netaktiskums nav neviena laucinieka mazā pirkstiņa vērts.

pirms gada, 2018.01.04 11:47

Vietējās ziņas