Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaistkalnes teātrim Zemgales skatē otrā pakāpe 7

Lielāko punktu skaitu starp mūsu novadu kolektīviem ar otrajai pakāpei atbilstīgu vērtējumu Zemgales reģiona skatē ieguvis Vecumnieku novada Skaistkalnes amatierteātris.

Režisores Aijas Skosas iestudētā Edvarda Vulfa luga «Sasistais spogulis» skaistkalniešu izpildījumā Bauskā notikušajā skatē no žūrijas saņēma 36 punktus, vēstīts Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) mājaslapā lnkc.gov.lv.

Pārējiem dalībniekiem no mūspuses pakāpes skatē nav piešķirtas. Bārbeles amatierteātra «Bārbelīši» rādītais Otfrīda Preislera darbs «Mazā raganiņa» režisora Ingus Pavinkšņa iestudējumā ieguva 28,3 punktus.

Iecavas amatierteātra «Artis» sniegums Gunāra Priedes lugā «Tētis un māmiņa jeb Niklāva Rimšas noslēpums» režisores Valdas Karnītes iestudējumā novērtēts ar 27 punktiem. Valles amatierteātra Paula Reimana lugas «Krustmāte Jūle no Tūles» iestudējums režisores Aijas Skosas vadībā saņēmis 25 punktus.

Skatē divi amatierteātri ieguvuši A pakāpes vērtējumu. Visaugstāk ar 48,3 punktiem novērtēts Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris, kas režisora Andra Bolmaņa iestudējumā rādīja Aivas Birbeles lugu «Koridors». Jēkabpils Tautas teātris par Andrusa Kivirehka darba «Gaiši zilais vagons» iestudējumu režisores Intas Ūbeles vadībā saņēma 44,7 punktus. Labākie amatierteātru iestudējumi var kļūt par skates «Gada izrāde 2015» fināla dalībnieku. Tas notiks 9. un 10. aprīlī Dailes teātrī.

Jau vēstīts, ka skate risinājās Bauskas kultūras centrā 19. un 20. martā. LNKC amatierteātru eksperte Dace Vilne iepriekš «Bauskas Dzīvi» informēja, ka žūrijas rakstiskais vērtējums par izrādi tiek nosūtīts uz katra režisora e-pastu.

Kā liecina protokols, Zemgales reģiona skatē kopumā vērtēti 19 amatierteātri no Iecavas, Skaistkalnes, Valles, Bārbeles, Jelgavas, Dobeles, Aizkraukles, Jēkabpils, Sēlpils, Jaunjelgavas, Zaļeniekiem, Vilces, Ozolniekiem, Vircavas, Neretas, Daudzevas, Aknīstes. Izrādes vērtēja seši teātra eksperti.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Novadniece

Tiešām lielisks panākums. Apsveicu!

pirms 2 gadiem, 2016.04.02 08:49

io

Manuprāt veiksmes atslēga IR vīri. Patiešām talantīgi un ar katru reizi arvien labāki. Ja jau ir 3 ( un tā patiešām ir), tad trupa ir stipra. Vislabākie vārdi arī par sievietēm. Šo gadu laikā izveidojies stabils kolektīvs un godam nopelnīti sasniegumi. Tā turpināt.

pirms 2 gadiem, 2016.04.02 09:21

dundurs bārdā

tad nu gan! Citos novados sen jau 1.un 2.pakāpes Zemgalē! Beidzot arī Bauskā!

pirms 2 gadiem, 2016.04.04 22:24

piemēram Rundālē

pirms 2 gadiem, 2016.04.04 22:24

Vietējās ziņas