Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skandalozais lietuviešu uzņēmums saimnieko arī Misas vidusskolas ēdnīcā 6

Lietuvas uzņēmums «Kretingos maistas», kas ēdina bērnus 24 Latvijas izglītības iestādēs, arī Vecumnieku novada Misas vidusskolā, pusdienu pagatavošanai izmantojis bojātus dārzeņus, sāli un garšas pastiprinātājus saturošas garšvielas, gaļas ēdienu gatavošanai lietota galvenokārt saldēta vistas gaļa, 12. aprīlī vēstīja Latvijas televīzijas raidījums «de facto».

Šajā mācību gadā Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori veikuši 53 pārbaudes «Kretingos maistas» ēdnīcās. Vairāk nekā 75% gadījumu konstatēti pārkāpumi. Atklājies, ka vienu un to pašu ēdienu pasniedz divreiz.

PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis sacīja, ka SIA «Kretingos maistas» jau trešo gadu nodrošina ēdināšanas pakalpojumu Misas vidusskolā. Saskaņā ar inspekciju plānu šajā uzņēmumā gan 2013., gan 2014.gadā veiktas četras pārbaudes, no kurām viena – sūdzības izskatīšana. Šogad Misas vidusskolā ēdinātājs kontrolēts vienu reizi.

«Sākot darbību, bija vērojama tendence neievērot ēdienkartē deklarēto, paredzēto maltīti nomainīja pret citu bez saskaņošanas ar iestādes vadību, netika kontrolēts ēdienam pievienotais sāls un cukura daudzums. Pārbaudē 2014. gadā konstatējām, ka pieejamā vietā nav izvietota ēdienkarte, šī gada 21. janvārī vistas gaļas un griķu sautējuma vietā fiksējām vārītus griķus ar vistas gaļas mērci. Inspektoru konstatētās neatbilstības novērstas norādītajos termiņos,» stāsta J. Grosbārdis.

Vecumnieku novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Vlasova apstiprināja, ka Misas vidusskolā ar ēdināšanu bijuši sarežģījumi. Vecumnieku pašvaldības speciāliste stāsta, ka pēc incidenta janvārī veiktas nopietnas pārrunas ar uzņēmuma pārstāvjiem, līdz šim brīdim nekādu problēmu nav bijis. Misas vidusskolas vadība apņēmusies turpmāk pastiprināti uzraudzīt ēdinātāja darbību.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

00

Ja pašvaldībai interesētu bērnu labklājība,tādu firmas ēdināšanu nebūtu.Senāk bija katrai iestādei sava virtuve,savi pavāri.Tadag grib atbildību novelt no sevis,un vēl nopelnīt (īres maksa).Firma arī grib nopelnīt, uz produkcijas daudzuma un kvalitātes rēķina. Kas paliek bērniem?.. Un drīz bērni ēdīs termosos vestu ēdienu.Kā ārkārtes situācijā.

pirms 4 gadiem, 2015.04.15 16:10

....

Nu, lūk. Tūlīt tāda pati situācija būs arī pilsētas bērnudārzos!

pirms 4 gadiem, 2015.04.15 17:59

PPPP

Loti ātri šo rakstu izņēma no titullapas. Interesanti kāpēc?

pirms 4 gadiem, 2015.04.15 21:02

qqwqq

Nu mīļie,tas ir sākums jaunajam iepirkumam Novadā -Bauska.Tūlīt bērni ēdīs lēti,sintētiski un velns zin vēl kā.zVecāki,cīnamies!

pirms 4 gadiem, 2015.04.15 22:40

nets

Ko nu spriedelējat muļķības, tieši Bauskas novads iepriekšējā iepirkuma konkursā šo leišu firmu atšuva!

pirms 4 gadiem, 2015.04.16 08:58

Skolnieks

Lasīju rakstu par uzņēmumu pirms tam un nedomāju, ka tā būs mana skola. Jā, reizēm ir diezgan pabriesmīgi...

pirms 4 gadiem, 2015.04.21 11:44

Vietējās ziņas