Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skatuves runas konkursā uzteic skolēnus par repertuāra izvēli

Pārliecinoša runa, prasmīgi izvēlēti daiļdarbi un visiem vērtējums – tikai 1. un 2. pakāpe. Tāds ir Zemgales reģiona skolēnu skatuves runas konkursa rezultātu kopsavilkums.

Bauskas bērnu un jauniešu centrā otrdien, 27. februārī, savas skatuves runas prasmes rādīja skolēni no Bauskas, Rundāles, Jelgavas, Ozolnieku, Auces, Dobeles un Tērvetes novada. Viņu uzstāšanos vērtēja režisore un pedagoģe Anna Jansone, režisore Dace Liepeniece un Valsts izglītības satura centra vecākā referente Dace Jurka.

Apkopojot dzirdēto, D. Jurka uzteica skolēnu izaugsmi: «Bauskā šo konkursu vērtēju jau daudzus gadus. Līdzās jaunām sejām ir patīkami redzēt agrāk iepazītus skolēnus. Priecājos, ka viņu sniegums kļuvis pārliecinošāks, drošāks. Viņi ir izauguši.» Režisore D. Liepeniece novērtēja skolēnu un viņu pedagogu prasmi izraudzīties bērnu uztverei un izpratnei, arī runas spējām atbilstīgus darbus. «Pareiza dzejoļa vai prozas fragmenta izvēle jau ir plats solis pretim panākumiem,» tā D. Liepeniece.

Vecsaules pamatskolas 6. klases audzēknis Aldis Lipniks skatuves runas konkursā piedalās trešo reizi. Viņa skolotāja Gunta Siliņa «Bauskas Dzīvei» atzina, šajā laikā zēns manāmi progresējis, mācās no iepriekšējo konkursu kļūdām. Skolnieks pastāstīja, ka, piedaloties šādos konkursos, viņš apgūst prasmi runāt auditorijas priekšā, lieki nesatraukties. «Man ir jāiemācās dzejolis, tad jāiztēlojas tajā notiekošais un jāstāsta tā, kā es to redzu. Galvenais, nevajag skaldīt rindas un uzsvērt atskaņas, bet brīvi stāstīt. Un jāskatās uz zāli, uz žūriju,» padomus sniedz A. Lipniks.

Žūrija atzinīgi novērtēja vidusskolēnu sniegumu. Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12. klases skolnieku Jāni Ēriku Grūtupu uzteica par izaugsmi vairāku gadu garumā. Dobeles Valsts ģimnāzijas 11. klases audzēknis Toms Dalbiņš izpelnījās uzslavas par veiksmīgi izvēlētiem daiļdarbiem. Atzinīgi vārdi tika veltīti arī viņa skolasbiedrenei Rēzijai Grantai.

 Portālam viņa atklāja, ka visatbildīgākais darbs ir pareiza literārā darba izvēle. Tam jāatspoguļo domas, kādas jaunietei ir aktuālas. Stāstīt par problēmām, kas viņu neuzrunā, ir grūti, tā nevar pārliecināt vērtētājus. «Neslēpšu, ir patīkami dzirdēt labus vārdus par savu sniegumu. Taču rezultāts nav galvenais. Vērtīgākā ir pieredze, ko iegūstu, piedaloties šādos konkursos,» tā R. Granta.

Vecākā referente D. Jurka «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka šogad skolēnu sniegumu vērtē novadu un reģionu konkursos. Kopīga valsts skatuves runas skate nav plānota. Taču iespējams, ka izteiksmīgākos runātājus varētu uzaicināt izpausties kādos no Dziesmu un deju svētku pasākumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas