Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šķietamās palaidnības var izvērsties traģēdijā 9

Pasažieru autobusu vadītāji brīdina vecākus, arī skolotājus par izpriecām, ar kurām pēdējā laikā arvien biežāk aizraujas skolas bērni. Riskējot ar savu veselību, pat dzīvību, viņi pieķeras autobusa konstrukcijām aizmugurējā daļā un slidinās.SIA «Aips» pasažieru pārvadājumu daļas vadītājs Jānis Kļaviņš «Bauskas Dzīvei» rāda bērnu cimdiņus, kas novilkušies no rokām un palikuši, ieķērušies transporta līdzekļa dzelžos. Nereti pusaudži pamanās autobusa aizmugurē piesiet kādu striķi un vilkties tam līdzi uz sniega dēļa vai ragaviņām. Bijuši gadījumi, kad, šādi blēņojoties, nolauzta korpusa detaļa. Šoferi stāsta, ka tikt ar šādiem palaidņiem galā ir ļoti grūti. Kamēr autobuss apstājies kādā lauku pieturvietā, tā aizmugurē iekārtojas pusaudži. Autobusam sākot kustību, viņi priecīgi slidinās tam aizmugurē. «Reiz bija gadījums, kad ragaviņas aizslīdēja pretējā braukšanas joslā. Par laimi, neviena mašīna tajā brīdī pretim nebrauca,» stāsta J. Kalniņš. Daži šoferi, lai iebiedētu pārgalvjus, sākot kustību, uz mirkli ieslēdz atpakaļgaitas ātrumu. Tad uzreiz no transporta līdzekļa aizmugures uz visām pusēm aizspurdz bērnu bariņš. Šoferis Viktors Pukovs demonstrē, cik tuvu autobusa aizmugurējam buferim atrodas dzinējs, dažādi mehānismi, siksnas.  «Kabinoties aizmugurē, bērnam atliek pastiept roku nedaudz dziļāk, un pirksts būs nost. Kas tad par to atbildēs? Visi teiks, ka vainīgs ir šoferis. Bet redzēt visu, kas notiek autobusa aizmugurē, un izskriet līdzi katram pusaudzim mēs nevaram. Atliek aicināt vecākus, skolotājus vēl un vēlreiz stāstīt bērniem, cik bīstama var būt šāda rotaļāšanās,» tā V. Pukovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Beu

Eu,jus tie gudrinieki? :D
Sikie malachi,es ar ta dariju :D viss ok :D

pirms 8 gadiem, 2010.01.10 23:58

Beu

Es pazistu Puka fateri :DDDDD Puku vajadzeja fatera vieta :DDD

pirms 8 gadiem, 2010.01.10 23:56

Pūnāps

Ideja! Sīkie davai pamēginiet vizināties autobusa priekšā (nav jāturās) vai uz jumta (kā filmās rāda), būs extrēmāk!! forši, malači

pirms 8 gadiem, 2010.01.10 09:23

skola

Paldies par skolotāju brīdināšanu.Skolotāji bērniem to gan nemāca, bet jau daudzus gadus vērš vecāku uzmanību uz šo izklaidi.

pirms 8 gadiem, 2010.01.10 09:04

Trakais

Pagājušo ziemu arī redzēju kā divi debīlie ,viens ar kvadru,otrs uz ragavām,ar ragavām ielika kokā,ragavas izjuka pret koku a tas ar kvadru aizbrauca un pat nepamanija....!
Galigi laikam jaunajiem širmis iet ciet.,!!!

pirms 8 gadiem, 2010.01.09 21:27

xxxx

Es arī esmu redzējis kā vecāki vizina savus mazgadīgos bērnuvirvītē piesietus automašīnai.Kāpēc lai nepamēģinātu autobusa aizmugurē?

pirms 8 gadiem, 2010.01.09 18:41

Trakā

Vot mazgadīgie kretīni rok bedri šoferīšiem...bikses nost un ar siksnu !!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.01.09 13:39

kā lai savādāk izbauda ziemas priekus!Tikai ne aiz autobusa jo lēni brauc!Ja skioringotājam dzenas pakaļ policija ar ātrumu 110km/h-tas ir adrenalīns!!!

pirms 8 gadiem, 2010.01.09 12:26

Zix

Daži vecāki ir tik slimi, ka pa lauku ceļiem ar saviem auto ragavās velk bērnus. Esmu redzējusi arī jaunus džekus kā idiņus šādi vazājam viens otru. Pērngad knapi izvairījos no šādas "piekabes", kuru līkumā ienesa pretējā - manā joslā. Divus pusaudžus vilka ciema "kings" - pāri 20 gadiem, bet laikam pat astoņas klases īsti nebeidzis. Puišeļi bija bez cepurēm, kur nu vēl ķiverēm. No atstāsta zinu gadījumu, kad pārtrūka saite un pakaļā braucējs ielidoja grāvī - labi, ka blakus stabam. Vai tiešām kaut kam jānotiek, lai cilvēki pārstātu darīt galīgu sviestu? Šo var ietekmēt tikai vecāki. Protams, ja prāta nav 18gadīgam, neviens nevar viņu atturēt šādi beigt savu dzīvi...

pirms 8 gadiem, 2010.01.09 08:50

Vietējās ziņas