Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolās gatavojas jaunajam mācību gadam 8

Nedaudz vairāk kā divas nedēļas atlikušas līdz jaunajam mācību gadam. Bauskas novadā vispārizglītojošās mācību iestādēs skolas gaitām gatavojas ap trīs tūkstoši audzēkņu. Novada Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe skaidro, ka darbu sāks visas 14 novada vispārizglītojošās skolas. To vidū ir viena speciālā internātpamatskola un viena internātvidusskola. Viena mācību iestāde - Vecsaules pamatskola - darbojas ar filiāli Jaunsaulē. Atbilstīgi novada domes deputātu pieņemtajam lēmumam, Mežotnes pamatskolai likvidēta filiāle Bērzu pamatskolā. Pašlaik visās novada skolās rit dažādi sagatavošanās darbi. «Bauskas Dzīve» pirms pāris dienām pabija Codes pamatskolā. Direktors Georgijs Ostrovskis optimistiski pavēstīja, ka audzēkņi skolā jau tiek gaidīti. Daudzviet klašu telpās veikts kosmētiskais remonts, izkrāsotas grīdas, pārlīmētas tapetes. Sapostas septiņas klašu telpas, atjaunota garderobe skolotājiem. Direktors skaidro, ka daudzu darbu veikšanā iesaistīti tā saucamie simtlatnieki. Finansējums darbu veikšanai rasts no skolas iekšējām rezervēm. Codes pamatskolas saimniecības daļas vadītājs Vilnis Hiršfelds stāsta, ka vasarā turpināti apkārtnes labiekārtošanas darbi. Aiz volejbola un basketbola laukuma top uzbērums, ko ziemā ar prieku izmanto skolas bērni. «Ja Lembergam Ventspilī ir sava hūte, tad mums te, Codē, top līdzīgs mākslīgi uzbērts kalns. Mēs to dēvējam par Codes žokeni,» nosmej skolas direktors Georgijs Ostrovskis. Bauskas 2. vidusskolā apjomīgs remonts notiek aktu zālē. Direktore Vera Grigorjeva skaidro, ka zāle nebija remontēta 20 gadu. Telpā tiek mainīta elektroinstalācija, likti jauni iekarināmie griesti, atjaunots grīdas segums. Celtnieki solījušies visus darbus pabeigt līdz mācību gada sākumam. Bauskas novada domes lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko informē, ka pilsētas skolām piešķirti līdzekļi remontu veikšanai. Pamatskolai tie ir 13 445, Bauskas 1. vidusskolai - 5988, bet Bauskas 2. vidusskolai - 20 013 latu. Bauskas Kristīgajai pamatskolai papildu finansējums remontam nav atvēlēts. Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe atgādina, ka visi pedagogi uz ikgadējo augusta konferenci šoreiz tiek gaidīti Bauskas tautas namā 26. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Kam Mežotnes skolai naudu dalīt, būs ko nākamgad slēgt. Vienīgi Bērzu skolas inventāru saliks, tad arī būs jaunākas mēbeles, vairāk datori -pietiek.Bērzu skola jau paliks tukša, varēs droši klapēt ciet pavisam.

pirms 8 gadiem, 2010.08.14 23:08

absolvents

Kāpēc Kristīgajai skoliņai nav nekā, laikam ļaus nomirt lēnā bada nāvē. Bet neceriet,skola izdzīvos.

pirms 8 gadiem, 2010.08.14 15:58

ance

labak kautko pieskiriet Mezotnes pamatskolai, savadak galigi noplukusi.Bearzu skolu kas bija izremonteeta, to aizklape ciet, tadvismaz izremontejiet to kas ir palikusi uz kadu gadinu, nakosja gada atkal bus jau likvideta.

pirms 8 gadiem, 2010.08.14 15:36

zelma

Mūsu novadā nauda seko deputātiem, nevis -skolēniem, kā sludina valsts politiķi...

pirms 8 gadiem, 2010.08.14 14:57

man viss skaidrs

Kas tur nesaprotams, ne jau visi direktori ir deputāti....

pirms 8 gadiem, 2010.08.14 13:29

ha-ha-ha

Summa, kura piešķirta skolu remontiem ir interesanta. Bauskas 2.vidusskolai 20 tūktoši, bet Bauskas 1. vidusskolai- 5988. Tad jau vajadzēja komentēt, kāpēc tāda atšķirība. TAS NAV SAPROTAMI!

pirms 8 gadiem, 2010.08.14 12:26

Vietējās ziņas